Dział: RAPORT

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Zrównoważony rozwój w branży KEP

Jednym z głównych celów przedstawionych w strategii ESG UPS jest elektryfikacja floty oraz osiągnięcie neutralności węglowej do 2050 r. Niemal 30% rocznego zużycia paliw w UPS stanowią paliwa alternatywne, rozwijana jest również flota elektrycznych rowerów dla kurierów w ramach ograniczania emisji dwutlenku węgla i poziomu hałasu w miastach.

Czytaj więcej

Czy branża TSL może dziś działać bez uwzględnienia kwestii środowiskowych?

Branża TSL to nie tylko „narzędzie” ułatwiające ciągłość i płynność procesów gospodarczych. Logistyka wymiernie wpływa na zaspokojenie podstawowych potrzeb ludzi. Mogliśmy się o tym przekonać, gdy w sklepach zaczęło brakować towarów podczas pandemii COVID-19, czy w pierwszej połowie tego roku, gdy opóźnienia w dostawach z Azji spowodowały przestoje w firmach produkcyjnych. Ogromne znaczenie dla branży logistycznej ma też wojna w Ukrainie.

Czytaj więcej

Czas na pobudkę ze snu o szybkiej dekarbonizacji logistyki drogowej w UE

Elektryczne vany i ciężarówki w Unii nie stanowią nawet 1% floty wykorzystywanej w transporcie towarowym. W powijakach jest także infrastruktura ładowania, a niezbędna sieć przesyłowa oraz zdolności produkcyjne OZE wymagają gigantycznych inwestycji. Dodatkowo większość stacji ładowania elektryków zlokalizowana jest w zaledwie trzech państwach Wspólnoty. Wbrew uzasadnionym obawom podjęto jednak decyzję o dekapitacji dostępnej technologii, uzależniając powodzenie unijnej strategii dekarbonizacyjnej od dostaw komponentów i surowców z Chin. Jeśli do końca bieżącej dekady nie będzie kolejnych czarnych łabędzi, to osiągnięcie choćby połowy założonych celów będzie prawdziwym sukcesem.

Czytaj więcej

Na ratunek środowisku: edukowanie branży, ekologiczne opakowania i zielony fulfillment

Tematy związane ze zrównoważonym rozwojem są obecnie na ustach całej branży e-commerce. I słusznie – w końcu rokroczny wzrost sprzedaży online zdecydowanie cieszy, ale też nie pozostaje bez (negatywnego) wpływu na stan naszej planety. Przykłady? Jedynie w 2020 r. branża e-handlu zużyła globalnie prawie 1,296 mld kg plastikowych opakowań (dane za raportem Oceana Foundation).

Czytaj więcej

Alternatywne napędy – przyszłość w branży transportowej

Alternatywne napędy to temat, który jest coraz bardziej popularny w branży transportowej. Firmy przewozowe częściej niż kiedyś inwestują w ciężarówki napędzane innymi źródłami energii niż olej napędowy, widząc w tym szansę na zyskanie przewagi konkurencyjnej na rynku. Czy alternatywne napędy faktycznie przyczynią się do osiągnięcia sukcesu na rynku transportowym, a do tego uratują nasze środowisko?

Czytaj więcej

Licz się z emisjami CO₂

Nie pytaj, co państwo robi, by zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych. Rób to na własnym podwórku, bo inaczej możesz być poddany ostracyzmowi.

Czytaj więcej

Czy kryzys zastopuje zrównoważony rozwój? - Ekspert: raporty firm badają zrównoważony rozwój

Analiza raportów ESG za ten rok pokaże, na ile zrównoważony rozwój w firmach posłużył do realnej zmiany w modelu biznesowym firmy, a na ile okazał się jedynie zabiegiem marketingowym – uważa Radosław Jodko, ekspert ds. inwestycji RRJ Group. To presja regulacji prawnych spowodowała, że na rynku nieruchomości firmy zabiegają o to, żeby być „zielone” – bo tego oczekują od nich inwestorzy.

Czytaj więcej

Tysiące wakatów czeka na Ukraińców w polskiej branży contact center - Contact center brakuje pracowników

Największe firmy call i contact center w Polsce od lat rozwijają w dwucyfrowym tempie, a jednym z największych wyzwań, z jakim się zmagają, jest niewystarczająca liczba pracowników. Dlatego napływ ponad 2 mln uchodźców z Ukrainy, z których część z pewnością będzie się chciała osiedlić w Polsce, jest dla branży dobrą wiadomością. W szczególności, że jest już teraz ma ona bardzo dobre doświadczenia z zatrudniania obywateli Ukrainy.

Czytaj więcej

W logistyce brakuje handlowców - Branża staje przed sporym wyzwaniem

Branża TSL mierzy się z trudnościami w pozyskaniu pracowników do działów handlowych. Ilość wakatów do obsadzenia jest spora, a liczba dostępnych na rynku kandydatów, otwartych na zmiany zawodowe – mocno ograniczona. Sprawne pozyskiwanie pracowników dodatkowo utrudniają oczekiwania finansowe kandydatów przewyższające oferty pracodawców, często brak home office oraz pojawiające się kontroferty.

Czytaj więcej

Połączenia międzynarodowe Raben - Kierunek Niemcy

Niemcy od lat są najważniejszym partnerem handlowym Polski, co widać w strukturze europejskich połączeń Grupy Raben. Operator logistyczny oferuje aktualnie 120 codziennych linii łączących oba kraje. Od 2018 roku sieć jest systematycznie rozwijana i dopracowywana, co daje spektakularne efekty: wzrost liczby przesyłek o ponad 70% w ciągu czterech lat i 1,2 mln palet przewiezionych w samym tylko 2021 roku.

Czytaj więcej

Dlaczego warto wdrażać elektroniczny list przewozowy? - Taniej, szybciej, wydajniej

Jak podaje Komisja Europejska we Wniosku o Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie elektronicznych informacji dotyczących transportu towarowego, ok. 99% operacji transportu międzynarodowego na terytorium Unii Europejskiej nadal wykorzystuje dokumenty papierowe na którymś z etapów operacji.

Czytaj więcej

Polska potęgą usług transportowych w Europie - Lider rynku

Jeśli na wspólnym, europejskim rynku Niemcy słyną z produkcji samochodów, Włosi z kuchni, to Polacy niewątpliwie zawładnęli transportem drogowym. Polskie firmy transportowe w ostatnich latach wypracowały pozycję lidera na europejskich szlakach handlowych, realizują już jedną czwartą przewozów drogowych towarów między Niemcami a Francją. Skutecznie też bronią wypracowanej pozycji, mimo że regularnie pojawiają się pomysły administracyjnego ograniczania dostępu do rynków.

Czytaj więcej