Dołącz do czytelników
Brak wyników

Niezastąpione kompendium wiedzy z zakresu zarządzania logistyką

„Logistyka a Jakość” to praktyczne czasopismo branżowe adresowane do osób zarządzających logistyką. W każdym wydaniu dwumiesięcznika publikujemy obszerną analizę konkretnego zagadnienia bądź problemu związanego z zarządzaniem łańcuchem dostaw, przygotowaną przy wsparciu specjalistów rynkowych i naukowych. Zespół autorski tworzy grono ekspertów-praktyków, którzy przekazują Czytelnikom wartościowe informacje do wykorzystania w codziennej pracy zarządzających łańcuchem dostaw.
6 numerów w roku
96 stron
14 numerów archiwalnych

Stałe działy

TEMAT NUMERU

Szerokie spojrzenie z poziomu strategii na wybrane zagadnienie związane z zarządzaniem łańcuchem dostaw. Obszerna analiza konkretnego tematu bądź problemu przy wsparciu ekspertów rynkowych, naukowych oraz praktyków.
czytaj przykładowy artykuł >>

RAPORT

W tym roku szczególnie przyjrzymy się rozwiązaniom logistycznym wykorzystywanym w poszczególnych branżach, w tym w: automotive, farmaceutycznej, e-commerce, odzieżowej, elektronicznej.
czytaj przykładowy artykuł >>

PROGNOZY

Piszemy o aktualnych tendencjach i kierunkach zmian. Prezentujemy wyselekcjonowane raporty rynkowe, analizy gospodarcze, badania, podsumowania istotne dla zarządzania łańcuchem dostaw.
czytaj przykładowy artykuł >>

MENEDŻER

Codziennych obowiązkach, niecodziennych wyzwaniach i ciekawych projektach, edukacji i rozwoju zawodowym rozmawiamy z logistykami.
czytaj przykładowy artykuł >>

PROJEKTY

Studia przypadków, konkretne projekty – wiemy, że takie artykuły szczególnie interesują naszych czytelników. Chcemy dostarczać im najciekawszych, najnowszych, polskich i zagranicznych opisów projektów związanych z zarządzaniem łańcuchem dostaw we wszystkich jego obszarach.
czytaj przykładowy artykuł >>

PRODUKTY

Obszernie prezentujemy konkretne produkty i usługi, które ułatwią codzienną pracę osobom zarządzającym logistyką (m.in. systemy informatyczne, technologie usprawniające produkcję, zakupy, transport i magazynowanie, nowe usługi operatorów logistycznych i kurierów, usługi związane z finansowaniem inwestycji i sprzętu).
czytaj przykładowy artykuł >>

ZARZĄDZANIE

Jak podnieść wydajność przedsiębiorstwa wykorzystując do tego zarządzanie łańcuchem dostaw? Trzeba uczyć się zarządzania nim wraz ze zmieniającym się otoczeniem. Produkcja, zakupy, transport, magazynowanie – sprawdzamy, jakie dobre praktyki wypracowali menedżerowie logistyki. Wspólnie z ekspertami szukamy rozwiązań organizacyjnych, operacyjnych i technologicznych, które pomogą ulepszyć, usprawnić i obniżyć koszty w łańcuchu dostaw.
czytaj przykładowy artykuł >>

WYDARZENIA

Organizujemy, patronujemy i bywamy na kluczowych wydarzeniach (targach, kongresach, konferencjach i spotkaniach), które dotyczą organizacji łańcucha dostaw, bądź kierowanych do branży TSL – zarówno tych w kraju, jak i zagranicą. Tutaj o nich informujemy.
czytaj przykładowy artykuł >>

W najnowszym numerze

 • Start the logistics up! Nowoczesna logistyka w rękach start-upów
  Michał Pajdak

 • Kiedy PSC wpłynie do polskich portów? Jak działa elektroniczna platforma wymiany anych w portach morskich?
  Rafał Czyżyk

 • Uśpieni w poczuciu bezpieczeństwa. Cyberbezpieczeństwo superbohaterem chroniącym biznes logistyki
  Jacek Tyburek , Mariusz Wielgosz , Monika Francuz

 • Uwolnij pełnię potencjału. Hiperautomatyzacja – trend, który kształtuje logistykę przyszłości i przyspiesza transformację cyfrową
  Wojciech Zajączkowski

Może zainteresują Ciebie również

Służby Utrzymania Ruchu
Zaostrzona odpowiedzialność i nowe obowiązki dla użytkowników maszyn i urządzeń
Monitor Zamówień Publicznych