Niezastąpione kompendium wiedzy z zakresu zarządzania logistyką

„Logistyka a Jakość” to praktyczne czasopismo branżowe adresowane do osób zarządzających logistyką. W każdym wydaniu dwumiesięcznika publikujemy obszerną analizę konkretnego zagadnienia bądź problemu związanego z zarządzaniem łańcuchem dostaw, przygotowaną przy wsparciu specjalistów rynkowych i naukowych. Zespół autorski tworzy grono ekspertów-praktyków, którzy przekazują Czytelnikom wartościowe informacje do wykorzystania w codziennej pracy zarządzających łańcuchem dostaw.
6 numerów w roku
96 stron
 
28 numerów archiwalnych

Stałe działy

TEMAT NUMERU

 
Szerokie spojrzenie z poziomu strategii na wybrane zagadnienie związane z zarządzaniem łańcuchem dostaw. Obszerna analiza konkretnego tematu bądź problemu przy wsparciu ekspertów rynkowych, naukowych oraz praktyków.
czytaj przykładowy artykuł >>

RAPORT

 
W tym roku szczególnie przyjrzymy się rozwiązaniom logistycznym wykorzystywanym w poszczególnych branżach, w tym w: automotive, farmaceutycznej, e-commerce, odzieżowej, elektronicznej.
czytaj przykładowy artykuł >>
 

PROGNOZY

 
Piszemy o aktualnych tendencjach i kierunkach zmian. Prezentujemy wyselekcjonowane raporty rynkowe, analizy gospodarcze, badania, podsumowania istotne dla zarządzania łańcuchem dostaw.
czytaj przykładowy artykuł >>

MENEDŻER

 
Codziennych obowiązkach, niecodziennych wyzwaniach i ciekawych projektach, edukacji i rozwoju zawodowym rozmawiamy z logistykami.
czytaj przykładowy artykuł >>

PROJEKTY

 
Studia przypadków, konkretne projekty – wiemy, że takie artykuły szczególnie interesują naszych czytelników. Chcemy dostarczać im najciekawszych, najnowszych, polskich i zagranicznych opisów projektów związanych z zarządzaniem łańcuchem dostaw we wszystkich jego obszarach.
czytaj przykładowy artykuł >>

PRODUKTY

 
Obszernie prezentujemy konkretne produkty i usługi, które ułatwią codzienną pracę osobom zarządzającym logistyką (m.in. systemy informatyczne, technologie usprawniające produkcję, zakupy, transport i magazynowanie, nowe usługi operatorów logistycznych i kurierów, usługi związane z finansowaniem inwestycji i sprzętu).
czytaj przykładowy artykuł >>
 

ZARZĄDZANIE

 
Jak podnieść wydajność przedsiębiorstwa wykorzystując do tego zarządzanie łańcuchem dostaw? Trzeba uczyć się zarządzania nim wraz ze zmieniającym się otoczeniem. Produkcja, zakupy, transport, magazynowanie – sprawdzamy, jakie dobre praktyki wypracowali menedżerowie logistyki. Wspólnie z ekspertami szukamy rozwiązań organizacyjnych, operacyjnych i technologicznych, które pomogą ulepszyć, usprawnić i obniżyć koszty w łańcuchu dostaw.
czytaj przykładowy artykuł >>

WYDARZENIA

 
Organizujemy, patronujemy i bywamy na kluczowych wydarzeniach (targach, kongresach, konferencjach i spotkaniach), które dotyczą organizacji łańcucha dostaw, bądź kierowanych do branży TSL – zarówno tych w kraju, jak i zagranicą. Tutaj o nich informujemy.
czytaj przykładowy artykuł >>

W najnowszym numerze

DODATEK SPECJALNY – AI W LOGISTYCE

  • Sztuczna inteligencja w transporcie. Jakie zmiany czekają całą branżę?

FLOTA FIRM KURIERSKICH

  • Zielona przyszłość logistyki staje się już faktem. 

LOGISTYKA MORSKA

  • Incydent na Wielkim Jeziorze Gorzkim. 

TRANSPORT

  • Jak utrzymać stabilność finansową firmy z branży TSL w czasach recesji? Narzędzia skutecznie wspierające płynność finansową