Autor: Marcin Hajdul

dr inż.; prezes i współzałożyciel Nova Tracking Sp. z o.o., twórca platformy NovaTMS – systemu ERP w chmurze dla branży TSL. Wykładowca w Katedrze Transportu i Spedycji Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu. Doktor nauk ekonomicznych w dziedzinie zarządzania logistyką. Autor szeregu publikacji związanych z obszarem IT w transporcie oraz logistyce. Kierował i brał udział w kilkunastu projektach B+R realizowanych w ramach unijnych programów Horizon 2020 oraz 6 i 7 Programu Ramowego Badań.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Internet rzeczy jako wsparcie rozwoju towarowego transportu kolejowego - Lokalizacja i bezpieczeństwo ładunku

Transport kolejowy jest jednym z kluczowych sposobów przewozu towarów na długie dystanse, a o jego zaletach nie trzeba nikogo przekonywać. Przewozy koleją odgrywają kluczową rolę w transporcie towarów, zwłaszcza w takich krajach, jak Stany Zjednoczone, Indie, Chiny, Rosja czy Kanada, które posiadają rozbudowane sieci kolejowe i ogromne obszary terytorialne.

Czytaj więcej

Cyfrowa przyszłość na horyzoncie spedycji lotniczej. Rynek systemów TMS

Branża TSL (transport-spedycja-logistyka), po ponad trzech latach bezprecedensowych zakłóceń w globalnych łańcuchach dostaw, stoi przed szeregiem wyzwań i możliwości rozwoju. Kluczowe wyzwania, z którymi mierzą się przedsiębiorcy, to skutki pandemii COVID-19, rosnące koszty życia czy też wojna w Ukrainie. Niemniej to, co z jednej strony jest wyzwaniem, z drugiej jest też szansą do rozwoju i motorem zmian w gospodarce.

Czytaj więcej