Wyzwania w transporcie lotniczym. UPS Airlines – 35 lat działalności

RAPORT

Historia UPS rozpoczęła się ponad 115 lat temu w Stanach Zjednoczonych od transportu paczek drogą lądową. Firma rozwijała swoje usługi, korzystając z dobrodziejstw intensywnego postępu motoryzacyjnego, a następnie lotniczego i z biegiem czasu zyskiwała rozpoznawalność również na arenie międzynarodowej. Naturalną odpowiedzią na wzmożone potrzeby eksportowe oraz wzrost zamówień transgranicznych był transport lotniczy.

W 1929 r. w UPS po raz pierwszy wykorzystano samoloty do przesyłki paczek. Z upływem czasu lotnicza forma doręczeń przesyłek stawała się coraz bardziej efektywna. W 1988 r. powstała linia lotnicza UPS Airlines, a Federalny Nadzór Lotniczy (Federal Aviation Administration, FAA), który zatwierdzał wniosek, uznał ją za jeden z najszybciej rozwijających się start-upów w historii FAA. Od marca 1997 r. do września 2001 r. UPS Airlines obsługiwało także czarterowe loty pasażerskie. 
Obecnie nasza flota samolotów jest jedną z największych na świecie. Dysponujemy 586 frachtowcami takimi jak: Boeing 747, Boeing 757, Boeing 767, Airbus 30...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!

Przypisy