Autor: Jacek Grzechowiak

konsultant obszaru zarządzania ryzykiem i bezpieczeństwem i właściciel Risk Response

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Rola monitoringu mobilnego w bezpieczeństwie i ekonomii operacji transportowych. Security & Safety Synergy

Budowanie odporności na zagrożenia kryminalne oraz bezpieczeństwo zdrowia i życia kierowcy to zadania nadrzędne, mające bez wątpienia kluczowy wpływ na ciągłość działania firm transportowych. Pomysłowość przestępców jest ich zdecydowanie mocną stroną, którą cały czas wzmacniają, dlatego my musimy być co najmniej tak samo kreatywni.

Czytaj więcej

Rozwiązania bezpieczeństwa w zakresie ochrony towarów w transporcie kolejowym - Ochrona ładunku przed kradzieżą

Procesy transportu kolejowego, tak jak w innych przypadkach, mają swoją ciemną stronę. Kradzieże dokonywane w transporcie kolejowym były, są i będą, a ich techniki są ciągle doskonalone, co stawia przed nami coraz to nowe wyzwania, zarówno w warstwie koncepcyjnej, jak i wykonawczej.

Czytaj więcej

Zagrożenia związane z wykorzystaniem firm kurierskich do dokonywania czynów zabronionych. Procedury bezpieczeństwa

Firmy kurierskie mają w ostatnich czasach zdecydowanie większe znaczenie dla naszego życia. Pokazała to przede wszystkim pandemia, w czasie której wielokrotnie można było od kurierów usłyszeć, że sezon bożonarodzeniowy trwał wiele miesięcy. Tak duże zwiększenie liczby przetwarzanych przesyłek musiało zwrócić i zwróciło uwagę środowisk przestępczych.

Czytaj więcej

Intralogistyka – innowacyjne podejście do bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo w intralogistyce

Operacje logistyczne mające miejsce wewnątrz przedsiębiorstwa niosą z sobą szereg zagrożeń, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Tak jak wszędzie, tutaj także trwa nieustanna walka ochrony ze złodziejami, w której obie strony wdrażają innowacje, chcąc wyprzedzić siebie wzajemnie. Jak to w życiu bywa, raz jedni prowadzą, innym razem drudzy. Dlatego właśnie szukanie rozwiązań innowacyjnych jest tak ważne. Istotne jest także zrozumienie, że innowacje nie są jedynie domeną technologii. Postępowanie człowieka również może być innowacyjne.

Czytaj więcej

Transformer ochrony. Transformacja usług ochrony fizycznej – jak to zrobić?

Zarządzanie bezpieczeństwem to proces ciągły, ale nade wszystko bardzo zmienny. Jego zmienność wynika z kilku czynników, przy czym ta zmienność niekiedy współistnieje ze zmiennością innych procesów, niekiedy zaś występuje odrębnie. Takie oddziaływanie na proces powoduje z jednej strony konieczność jego ciągłej modyfikacji, z drugiej zaś wymaga planowania w długim horyzoncie czasowym.

Czytaj więcej

Nowoczesna ochrona – ochroną biznesu. Jaka jest rola ochrony w utrzymaniu ciągłości działań operacyjnych?

Ochrona postrzegana wyłącznie przez pryzmat zagrożeń kryminalnych już dawno przeszła do lamusa. Obecnie jej rola w zarządzaniu incydentami i pośrednio w utrzymaniu ciągłości działań logistycznych znacząco wybiega poza standardową ochronę budynku.

Czytaj więcej