Autor: Janusz Mincewicz

   

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Nowoczesne rozwiązania ekologiczne w centrach dystrybucji i sklepach

W 2022 r. prawie 300 polskich producentów wyeksportowało swoje produkty w ramach marek własnych Lidl na 28 zagranicznych rynków, a wartość tego eksportu wyniosła blisko 5,4 mld zł – wylicza Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications and CSR w Lidl Polska, w rozmowie z Januszem Mincewiczem.

Czytaj więcej

Magazyny dla branży automotive coraz bardziej się specjalizują

– Jako operator logistyczny od lat równolegle rozwijaliśmy się wraz z branżą motoryzacyjną. Przez lata wypracowaliśmy logistyczny know-how automotive i bardzo dobrze znamy i czujemy się w branży motoryzacyjnej, która obdarza nas zaufaniem – mówi w rozmowie z Januszem Mincewiczem Jan Brachman, prezes Seifert Polska.

Czytaj więcej

Dziś transport drogowy ładunków jest podstawą systemu obsługi logistycznej w Europie

– Sukces działających w Polsce przedsiębiorstw transportu drogowego będzie można podtrzymywać w przyszłości, pod warunkiem, że w najbliższych latach dojdzie do dostosowania się wszystkich przewoźników międzynarodowych do zmieniających się warunków działania – podkreśla w rozmowie z Januszem Mincewiczem prof. Wojciech Paprocki, z Instytutu Infrastruktury, Transportu i Mobilności w Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Czytaj więcej

Branża TSL wśród nagrodzonych przez Państwową Inspekcję Pracy

W warszawskim Zamku Królewskim odbyła się coroczna gala, podczas której nagrody otrzymali najlepsi organizatorzy bezpiecznej pracy. Wśród wyróżnionych znaleźli się pracownicy branży TSL.

Czytaj więcej

Inwestycje w logistykę portową. Shiploader pozwala zwiększyć szybkości załadunku zbóż o 50%

– Sytuacja w polskich portach jest w miarę dobra, jednakże wymaga dalszych intensywnych prac mających na celu przystosowanie ich do nowych wyzwań, zmieniających się szlaków logistycznych i wzrastającego popytu na ich usługi – twierdzi Kamil Jedynak, prezes OT Logistics, w rozmowie z Januszem Mincewiczem.

Czytaj więcej

Port Gdańsk to dziś wielki plac budowy. Rozmowa

– Możliwości przeładunkowe portu wzrosną, gdy zostanie ukończona rozbudowa terminalu kontenerowego Baltic Hub. Dzięki tej inwestycji spółka będzie w stanie obsłużyć do 4,5 mln TEU rocznie – wylicza Łukasz Malinowski, prezes Portu Gdańsk, w rozmowie z Januszem Mincewiczem.

Czytaj więcej

Zielona przyszłość logistyki staje się już faktem. Rozmowa

– Rozwój infrastruktury do obsługi ekologicznego transportu jest jednym z priorytetów GLS, a także ważnym elementem wsparcia naszych partnerów transportowych przy rozbudowie floty samochodów elektrycznych – wyjaśnia w rozmowie z Januszem Mincewiczem Tomasz Zwiercan, dyrektor zarządzający GLS Poland.

Czytaj więcej

W pełni ekologiczne magazyny to wciąż jeszcze przyszłość

Rozwiązaniem pomostowym do ekologicznego transportu są ciężarówki zasilane LNG. – Optymalizacja łańcuchów dostaw, w tym redukcja „pustych przebiegów”, to praktycznie codzienna praca naszych spedytorów oraz kadry kierowniczej – podkreśla Adam Kwiatkowski, wiceprezes Grupy GEIS w Polsce, w rozmowie z Januszem Mincewiczem.

Czytaj więcej

Perspektywy rozwoju transportu morskiego i śródlądowego

– Musimy pogodzić się z faktem, że użeglowienie dróg wodnych w Polsce to projekt długoterminowy i potrzebny jest dla niego konsensus o charakterze ogólnospołecznym, ale wierzę, że nasze dzieci będą miały szansę zobaczyć barki płynące Odrą ze Szczecina do Gliwic, ale przede wszystkim nie będą skazane na negatywne skutki nadmiernej ekspansji transportu drogowego – mówi dr inż. Bogusz Wiśnicki, adiunkt z Wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznego Transportu Politechniki Morskiej w Szczecinie, w rozmowie z Januszem Mincewiczem.

Czytaj więcej

Frachty morskie podlegają wahaniom jak wszystkie inne rynki

– Powrót do żeglugi pasażerskiej, na wzór Batorego, byłby ciekawym wyzwaniem, jednak w tej chwili skupiamy się na odbudowaniu naszej floty jednostek cargo – wyjaśnia w rozmowie z Januszem Mincewiczem Dorota Arciszewska-Mielewczyk, prezes Polskich Linii Oceanicznych.

Czytaj więcej

Rok 2022 przyniósł odbudowę lotniczego cargo - Rozmowa

Polski rynek lotniczy cargo zbliża się do osiągnięcia 1% udziału w europejskim rynku przewozów lotniczego cargo. 

– W pandemii wzrósł rynek lotniczego cargo, ale wojna zmieniła jego strukturę i dynamikę – mówi w rozmowie z Januszem Mincewiczem, Mariusz Kuczek, ekspert lotniczy, Business Development Cargo w GTL S.A., były dyrektor Biura Cargo PLL LOT, wykładowca z zakresu ekonomiki lotniczego cargo na Uczelni Łazarskiego w Warszawie.

Czytaj więcej

Agresja Rosji na Ukrainę osłabiła aktywność przewoźników na Nowym Jedwabnym Szlaku

– Nadal będziemy rozwijać przewozy intermodalne, choć ten segment mocno ucierpiał z powodu ograniczenia przewozów kontenerów na Nowym Jedwabnym Szlaku – zapowiada Dariusz Seliga, prezes PKP Cargo, w rozmowie z Januszem Mincewiczem.

Czytaj więcej