Zielona przyszłość logistyki staje się już faktem. Rozmowa

Flota firm kurierskich

– Rozwój infrastruktury do obsługi ekologicznego transportu jest jednym z priorytetów GLS, a także ważnym elementem wsparcia naszych partnerów transportowych przy rozbudowie floty samochodów elektrycznych – wyjaśnia w rozmowie z Januszem Mincewiczem Tomasz Zwiercan, dyrektor zarządzający GLS Poland.

GLS od kilku lat buduje sieć Szybkiej Paczki, ma już 5 tys. jej punktów. W jakim zakresie coraz gęstsza sieć Szybkiej Paczki wpływa na dystrybucję i zmniejszenie pracy taboru samochodowego?

Nasza sieć Szybkiej Paczki liczy już blisko 6 tys. punktów, a w całej Europie GLS ma takich punktów aż ponad 42 tys. Naszą ambicją jest każdego dnia być jeszcze bliżej klientów i umożliwiać im wygodne i elastyczne nadania oraz odbiory w całym kraju. Rozwój Szybkiej Paczki jest odzwierciedleniem tej idei. Nie przekładamy tego na oszczędności w zakresie pracy taboru samochodowego, lecz traktujemy to jako zwiększenie komfortu naszych klientów. Zwłaszcza że według raportu Gemius blisko 1/3 badanych ceni sobie możliwość odebrania i odesłania paczki z punktu nadawania i odbioru przesyłek. Poza lokalnymi, często osiedlowymi lokalizacjami, nasze punkty od 2021 r. znajdują się na terenie sklepów popularnych sieci takich jak Auchan, Carrefour, Lewiatan, ABC i Martes Sport. Odbiór paczek i zwrot produktów zakupionych online są możliwe w ponad 1300 sklepach tych marek. Współpracujemy również z siecią Kolporter, dzięki czemu w blisko 50...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!

Przypisy