Autor: Tomasz Hotloś

     

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Bramy i rampy w magazynach. Typy bram, produkty do przeładunku, rampy

Wydajna stacja przeładunkowa musi być wyposażona w szereg specjalistycznych rozwiązań, takich jak odpowiednio dobrane bramy magazynowe, rampy czy doki. Właściwe wykorzystanie tego typu konstrukcji przy projektowaniu magazynu pozwala zapewnić efektywność, bezpieczeństwo i komfort pracy w zadaniach związanych z logistyką. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na temat bram, ramp i nie tylko – do tego dochodzą również m.in. naprowadzacze kół, oboje, zderzaki ruchome, systemy unieruchamiania i inne akcesoria.

Czytaj więcej

Rozwiązania logistyczne firm kurierskich na świecie i w Polsce – różnice, wspólne obszary, nowatorskie rozwiązania. Niemal 80% Polaków korzysta z zakupów online

Transport, spedycja i logistyka od wielu lat stanowią jedne z najważniejszych obszarów polskiej gospodarki. Ważną rolę odgrywają m.in. przewozy międzynarodowe, których znaczenie wiąże się przede wszystkim z unikatowym położeniem geograficznym kraju. Do tego dochodzą również uwarunkowania wewnętrzne, które najlepiej widać na przykładzie firm kurierskich. Aż 77% Polaków korzysta z zakupów online, a każdego dnia przedsiębiorstwa działające w Polsce obsługują ponad 2 mln przesyłek. To temat, który warto przeanalizować w kontekście inicjatyw zarówno dotyczących polskiego rynku, jak i wyzwań dzielonych z innymi krajami. Aktualnie coraz większe znaczenie mają m.in. nowoczesne rozwiązania: od e-commerce po zrobotyzowanych kurierów obsługujących autonomiczne dostawy.

Czytaj więcej