Bramy i rampy w magazynach. Typy bram, produkty do przeładunku, rampy

PRODUKTY

Wydajna stacja przeładunkowa musi być wyposażona w szereg specjalistycznych rozwiązań, takich jak odpowiednio dobrane bramy magazynowe, rampy czy doki. Właściwe wykorzystanie tego typu konstrukcji przy projektowaniu magazynu pozwala zapewnić efektywność, bezpieczeństwo i komfort pracy w zadaniach związanych z logistyką. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na temat bram, ramp i nie tylko – do tego dochodzą również m.in. naprowadzacze kół, oboje, zderzaki ruchome, systemy unieruchamiania i inne akcesoria.

Do czego służą bramy przemysłowe?

Podstawowe zastosowanie bram przemysłowych to zabezpieczenie dostępu do wnętrza magazynu. Ich konstrukcja powinna również zapewniać odpowiednie warunki dla przyjeżdżających i wyjeżdżających pojazdów, jednak ten czynnik jest w większym stopniu zależny od pozostałych elementów wyposażenia – w szczególności od ramp, które należy dobrać pod kątem wykorzystywanej bramy. Zastosowanie bram obejmuje wiele sektorów: są to praktycznie wszystkie obszary przemysłu (od przemysłu lekkiego, przez przetwórstwo, aż po budownictwo czy metalurgię, czyli branże, które często wiążą się z koniecznością przewożenia ładunków o sporych wymiarach), jak również m.in. warsztaty, myjnie samochodowe, stacje diagnostyczne czy garaże na specjalistyczne maszyny. Z bramami przemysłowymi można się spotkać także na lotniskach, hangarach i w remizach strażackich.
W każdym z tych zastosowań należy zwrócić uwagę na dwie główne zalety, które wyróżniają produkty tego typu na tle standardowych rozwiązań – mowa o sporych wymiarach i wysokiej wytrzymałości. Pierwsza kwestia ma znaczenie ze względu na duże gabaryty pojazdów używanych w logistyce, z kolei druga jest istotna z uwagi na intensywną eksploatację, w tym znacznie częstsze otwieranie i zamykanie niż w przypadku zwykłych bram garażowych. Oprócz tego kluczowe jest bezpieczeństwo użytkowania, by zapewnić ochronę zarówno dla pracowników, jak i...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!

Przypisy