Autor: Redakcja

.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

LogiMAT w Stuttgarcie - Targi – relacja

LogiMAT 2023 osiągnął najlepszy wynik w dwudziestoletniej historii imprezy. Tegoroczne Targi odwiedziła rekordowa liczba gości – ponad 60 tys.

Czytaj więcej

Programy dla logistyki 3PL - wsparcie w zarządzaniu magazynem multiklienckim

Oprogramowania dla operatorów logistycznych to wszechstronne narzędzia informatyczne, które usprawniają obsługę towaru należącego do różnych klientów oraz automatyzują komunikację w celu poprawy jakości oferowanych usług.

Czytaj więcej

Technologie chłodzenia w mroźni

Instalacje chłodnicze to największy konsument energii elektrycznej w przemyśle spożywczym – łącznie może stanowić nawet 80% całego zużycia energii. To zarazem skomplikowany proces, a na jego prawidłowe i zoptymalizowane działanie składa się wiele czynników – jak technologia, ale także wykwalifikowany personel, bez którego nawet najbardziej zaawansowane rozwiązanie nie będzie działało właściwie. W dobie wysokich cen energii czy widma blackoutu optymalizacja instalacji chłodniczych to jedno z najważniejszych zadań przemysłu spożywczego. 

O technologiach chłodzenia rozmawiamy z Marcinem Cichońskim, kierownikiem ds. Zarządzania Nieruchomościami we Frigo Logistics.
 

Czytaj więcej

„Sprawna logistyka jest kluczowym elementem strategii e-commerce. Dla jej zapewnienia istotne jest wsparcie w postaci systemu WMS.

Jakie są niezbędne funkcjonalności WMS, które zapewniają obsługę procesów logistycznych? Zobacz system WMS stosowany przez liderów rynku e-commerce w Polsce (LPP, Empik, CCC) podczas webinarium organizowanego przez PSI Polska:

Czytaj więcej

Instrukcja Bezpieczeństwa Pożarowego - Jak przygotować i zabezpieczyć swój obiekt?

Bezpieczeństwo pożarowe to jedna z najważniejszych kwestii, które muszą być zapewnione w każdym obiekcie. Dlatego też, zgodnie z przepisami prawa, wszyscy właściciele obiektów i ich użytkownicy są zobowiązani do zapewnienia bezpieczeństwa pożarowego oraz do sporządzenia instrukcji bezpieczeństwa pożarowego. Jednak przygotowanie instrukcji może być skomplikowane i czasochłonne, a także wymagać specjalistycznej wiedzy i doświadczenia. W niniejszym artykule przedstawimy, czym jest instrukcja bezpieczeństwa pożarowego, jak ją przygotować oraz jak program Plany Obiektu i Instrukcji Bezpieczeństwa Pożarowego może pomóc w zarządzaniu bezpieczeństwem przeciwpożarowym.

Czytaj więcej

Czy logistyka to branża męska? Raport Forum Kobiet w Logistyce

Teorie o tym, że branża logistyczna jest mocno zmaskulinizowana, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistym stanie rynku pracy. Liczba kobiet tu pracujących wynosi obecnie 47% ogółu zatrudnionych. Przy tym najmniej kobiet spotkamy w transporcie drogowym – ok. 18%, a najwięcej w usługach stricte logistycznych, w niektórych firmach nawet powyżej 60%. Jeżeli chodzi o liczbę kobiet na stanowiskach przywódczych, niestety odsetek pań je zajmujących nie przekracza 20%.

Czytaj więcej

„Kierowcy i samochody ciężarowe – droga ku zrównoważonej przyszłości”. Relacja

Pod takim hasłem odbyło się zorganizowane przez Grupę Girteka spotkanie dla mediów i organizacji branżowych w bazie transportowej firmy w podpoznańskich Sadach.

Czytaj więcej

XII Ogólnopolskie Warsztaty Szefów Logistyki LogDays 2023

Redakcja czasopisma Logistyka a Jakość i Nowoczesny Magazyn zapraszają na Warsztaty LogDays 2023 „Architektura procesów logistycznych jako odpowiedź na wyzwania w branży”

Czytaj więcej

Pozyskanie pracowników jest obecnie dużym wyzwaniem dla branży logistycznej

W obecnej sytuacji gospodarczej przedsiębiorstwa mierzą się z licznymi wyzwaniami. Według danych z raportu „Logistyka w Polsce” (Manpower Group, 2021) 34% ankietowanych reprezentantów obszaru logistyki jako jeden z kluczowych problemów, przed którym stoi branża, wskazuje brak wykwalifikowanej kadry (obsługa magazynu, transportu, zaopatrzenia itp.).

Czytaj więcej

Wielka operacja logistyczna DB Schenker

O skomplikowanym procesie przygotowania i realizacji sprowadzenia do Polski maszyny TMB rozmawiamy z Tomasz Kwapisem – szefem Działu Przewozów Ponadgabarytowych w DB Schenker.

Czytaj więcej

Wszystko płynie. Casebook

Dwie firmy – GF Piping Systems oraz Dachser – ściśle współpracują od blisko 20 lat, tworząc stabilną i harmonijną relację biznesową. Niedawno świętowały one w szwedzkim Jönköping ważną datę: dziesięciolecie nawiązania współpracy w Europie Północnej. Dzięki tamtejszemu magazynowi należącemu do firmy DACHSER rynki skandynawskie mają dostęp do bezpiecznych i niezawodnych systemów rurowych produkowanych przez jednego ze światowych liderów branży.

Czytaj więcej

W 2021 r. więcej węgla wypłynęło z polskich portów w eksporcie, niż przypłynęło w imporcie. Rozmowa

Aktualnie światowe trendy wskazują na zmianę modelu funkcjonowania portów morskich z transportowo-logistycznego na przemysłowo-energetyczny – mówi dr Michał Tuszyński, ekspert Morskiego Portu Gdynia S.A., adiunkt w Katedrze Logistyki Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni, w rozmowie z Januszem Mincewiczem.

Czytaj więcej