Autor: Redakcja

.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Na co zwrócić uwagę szukając magazynu na wynajem?

Wynajem powierzchni magazynowej to niezwykle poważna decyzja dla każdej firmy, na którą składa się bardzo wiele czynników. Poza tymi bardziej oczywistymi, jak cena, warto rozważyć jeszcze kilka innych kwestii, tak aby podjąć najkorzystniejszą dla naszego biznesu decyzję. Zatem na co zwrócić uwagę gdy interesują nas magazyny i hale na wynajem?

Czytaj więcej

Co warto wiedzieć o profesjonalnej firmie spedycyjnej?

Firma spedycyjna M&W Spedition działa na rynku już od kilkunastu lat, cały czas spełniając oczekiwania i preferencje swoich klientów. W tym miejscu uzyskamy pomoc na najwyższym poziomie, dlatego transport towarów stanie się niezwykle łatwy i szybki. Co warto wiedzieć o usługach takiej firmy? Jakie pojazdy są użytkowane w działaniach spedycyjnych?

Czytaj więcej

Nowoczesny fulfillment - konfekcjonowanie towarów

W dynamicznie rozwijającym się sektorze e-commerce jeden z kluczowych elementów sukcesu to efektywny fulfillment. Na jego jakość składa się wiele czynników, jednak jednym z najistotniejszych jest proces konfekcjonowania towarów. W świecie, gdzie klienci oczekują szybkiej i bezbłędnej realizacji zamówień, konfekcjonowanie staje się sercem operacyjnym każdego magazynu. Niniejszy artykuł rzuci światło na to, czym dokładnie jest konfekcjonowanie, dlaczego pełni tak istotną rolę w łańcuchu dostaw oraz jak nowoczesne technologie przekształcają ten fundament logistyki w coś więcej niż tylko pakowanie i wysyłkę produktu.

Czytaj więcej

Jak zmniejszyć koszty w firmie logistycznej?

Wydatki na utrzymanie i rozwój działalności gospodarczej są wysokie, a do tego ciągle rosną. Z tym problemem mierzą się wszyscy przedsiębiorcy, również z branży TSL. Czas więc poznać sposoby redukcji kosztów funkcjonowania firmy logistycznej.

Czytaj więcej

Transport ADR – jak przebiega przewóz materiałów niebezpiecznych?

Proces wymiany handlowej wymaga efektywnego i bezpiecznego transportu różnorodnych materiałów, w tym tych, które są uznawane za niebezpieczne. Zadaniem branży transportowej jest zapewnienie, aby proces przewozu tych substancji odbywał się w sposób, który minimalizuje ryzyko dla ludzi, środowiska oraz mienia. W tym kontekście Europejskie Porozumienie dotyczące Międzynarodowego Transportu Drogowego Towarów Niebezpiecznych (ADR) pełni kluczową rolę, określając standardy i wymogi dla przewozu materiałów niebezpiecznych drogą lądową. Jak powinien przebiegać bezpieczny transport ADR oraz jakie kroki podejmowane są w celu zapewnienia bezpieczeństwa w tym procesie?

Czytaj więcej

Zalety metalowych mebli biurowych - dlaczego warto je wybrać?

Każda osoba urządzająca biuro prędzej czy później stanie przed dylematem, jakim jest wybór odpowiedniego wyposażenia. Tymczasem dobre meble biurowe sprawią, że korzystanie z takiego pomieszczenia będzie wygodne i przyjemne, dlatego jest to bardzo istotna decyzja. Dowiedz się więcej na temat tego, jakie zalety mają na przykład szafy czy regały biurowe oraz jak wybrać najlepsze egzemplarze do swojego miejsca pracy.

Czytaj więcej

DPD Food poszerza możliwości biznesu gastronomicznego

DPD Food to autorska usługa jednego z liderów branży kurierskiej, DPD Polska. Pomysł, który zrodził się w oparciu o wzorce z Francji czy Hiszpanii, rewolucjonizuje rynek dostaw dla gastronomii, umożliwiając uniezależnienie się od czołowych hurtowni spożywczych.

Czytaj więcej

Pierwsze transporty z użyciem eCMR w firmie Geberit

Coraz więcej firm dołącza dziś do cyfrowej rewolucji i decyduje się na stosowanie dokumentacji w wersji elektronicznej, zamiast tradycyjnej – papierowej.

Czytaj więcej

Branża opakowaniowa a gospodarka o obiegu zamkniętym

Co roku ze względu na zbyt duże, niedopasowane do zawartości opakowania marnuje się w Polsce 41 mln m³ wypełniaczy przesyłek, które wystarczyłyby do 41-krotnego wypełnienia Stadionu Narodowego. Pakowanie przesyłek w źle dobrane pudełka generuje rocznie ponad 42 tys. ton zbędnego CO₂. Szacuje się, że opakowania odpowiadają za znaczne zużycie surowców pierwotnych oraz stanowią źródło dużej masy odpadów. W związku z tak niepokojącymi danymi firmy produkujące opakowania inwestują w działania recyklingowe oraz budowanie Gospodarki o Obiegu Zamkniętym. Dotyczy to nie tylko branży e-commerce, ale również FMCG czy przemysłowej.

Czytaj więcej

Przed czym chroni listwa antyprzepięciowa?

W dzisiejszym świecie pełnym elektroniki i urządzeń elektrycznych ochrona przed przepięciami jest kluczowa. Listwa antyprzepięciowa to narzędzie, które pomaga zabezpieczyć nasze cenne urządzenia przed skokami napięcia i przepięciami w sieci elektrycznej. Ale przed czym dokładnie chroni nas ta przydatna przystawka?

Czytaj więcej

Texaco polska - lider produktów smarowych i płynów eksploatacyjnych

W Polsce Texaco rozpoczęło działalność w 1992 roku, została wtedy utworzona firma Texaco Marketing Poland, która jako pierwsza rozpoczęła dystrybucję produktów smarnych i płynów eksploatacyjnych Texaco, promując przede wszystkim na rynku polskim rodzinę olejów samochodowych – Havoline.

Czytaj więcej

Sztuczna inteligencja w transporcie. Jakie zmiany czekają całą branżę?

Sztuczna inteligencja w branży transportowej zautomatyzuje wiele procesów, co ma szansę przełożyć się na oszczędności – tak wynika z opublikowanego właśnie raportu Polskiego Instytutu Transportu Drogowego. – Sztuczna inteligencja na pewno przyczyni się do transformacji sektora TSL, ale wymaga odpowiednich regulacji, standardów bezpieczeństwa, a zarazem odpowiedzialnych praktyk w jej implementacji i użytkowaniu – mówi Joanna Porath, właścicielka agencji celnej AC Porath.

Czytaj więcej