W pełni ekologiczne magazyny to wciąż jeszcze przyszłość

TRANSPORT

Rozwiązaniem pomostowym do ekologicznego transportu są ciężarówki zasilane LNG. – Optymalizacja łańcuchów dostaw, w tym redukcja „pustych przebiegów”, to praktycznie codzienna praca naszych spedytorów oraz kadry kierowniczej – podkreśla Adam Kwiatkowski, wiceprezes Grupy GEIS w Polsce, w rozmowie z Januszem Mincewiczem.

Zielona logistyka w Geis to… 

...nasze MissionZero. Grupa Geis stworzyła spójną strategię zrównoważonego rozwoju. Jej ambitnym celem jest osiągnięcie przez naszą grupę kapitałową neutralności klimatycznej do 2040 r. Strategia skupia się na trzech obszarach: ekologicznym, społecznym i ekonomicznym i jest oparta na Celach Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Kamieniem milowym w procesie transformacji ma być czysty transport i czysta ekologia. Zgodnie z naszym MissionZero zamierzamy zostać przedsiębiorstwem neutralnym klimatycznie pod względem emisji scope 1 i 2. Natomiast do 2030 r. planujemy zredukować emisję CO₂ o 65%. Jesteśmy dopiero na początku drogi do osiągnięcia neutralności klimatycznej. Stoi przed nami ogrom wyzwań. Jednak strategia MissionZero zawiera wiele ambitnych planów i projektów, które stopniowo będziemy wdrażać, tak aby zadbać o naszą planetę dla następnych pokoleń.

Adam Kwiatkowski, wiceprezes Grupy GEIS w Polsce

Deklarujecie, że ochrona środowiska i klimatu to podstawowe cele firmy Geis. Co to oznacza w praktyce?

 Na długo przed tym, zanim popularne stało się mówienie o zaangażowaniu firm w tematy związane z ochroną środowiska, w Grupie Geis wprowadzaliśmy już pierwsze projekty i ekologiczne rozwiązania. Na przykład obecnie zakładamy naszą pierwszą instalację fotowoltaiczną na dachu terminalu przeładunkowego w Bad Neustadt. Jej moc szczytowa wyniesie ok....

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!

Przypisy