Dział: ZARZĄDZANIE

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Przed czym chroni listwa antyprzepięciowa?

W dzisiejszym świecie pełnym elektroniki i urządzeń elektrycznych ochrona przed przepięciami jest kluczowa. Listwa antyprzepięciowa to narzędzie, które pomaga zabezpieczyć nasze cenne urządzenia przed skokami napięcia i przepięciami w sieci elektrycznej. Ale przed czym dokładnie chroni nas ta przydatna przystawka?

Czytaj więcej

Outsourcing usług logistycznych: korzyści, wyzwania i efektywność - W jaki sposób wybrać optymalne rozwiązanie?

W dzisiejszym dynamicznym świecie biznesu przedsiębiorstwa dążą do optymalizacji swoich procesów logistycznych, aby zmniejszyć koszty i zwiększyć efektywność. W tym celu coraz częściej decydują się na outsourcing usług logistycznych. W niniejszym artykule przedstawimy korzyści i wyzwania związane z outsourcingiem, a także omówimy kluczowe aspekty efektywnego zarządzania tym procesem.

Czytaj więcej

Programy dla logistyki 3PL - wsparcie w zarządzaniu magazynem multiklienckim

Oprogramowania dla operatorów logistycznych to wszechstronne narzędzia informatyczne, które usprawniają obsługę towaru należącego do różnych klientów oraz automatyzują komunikację w celu poprawy jakości oferowanych usług.

Czytaj więcej

Jakie korzyści dają wiaty fotowoltaiczne nad parkingami? Analiza SPIE Building Solutions - Parki magazynowe w Polsce rozważają inwestycje w wiaty fotowoltaiczne

Od stycznia tego roku we Francji obowiązują przepisy, które nakazują wyposażenie parkingów w tzw. carporty, czyli wiaty fotowoltaiczne. Docelowo mają zapewnić aż 11 GW mocy zainstalowanej w skali kraju. Budową takich instalacji interesują się też polskie parki logistyczne. Parking na ok. 500–1000 samochodów ma potencjał do produkcji słonecznej energii, która w 3/4 zaspokoi potrzeby obiektu.

Czytaj więcej

Polska branża TSL tworzy 5,7% PKB i jest liderem wśród krajów UE. Polski Instytut Ekonomiczny – wywiad

– TSL to jedna z czołowych branż polskiej gospodarki, a pracownicy transportu i gospodarki magazynowej to trzecia, po handlu i edukacji, największa grupa zawodowa w sektorze usług – podkreśla Paweł Leszczyński, kierownik zespołu strategii w Polskim Instytucie Ekonomicznym, w rozmowie z Januszem Mincewiczem.

Czytaj więcej

Controlling w logistyce. Jak ograniczyć koszty w logistyce?

Controlling to funkcja zarządzania, która odpowiada za planowanie, koordynowanie, kontrolowanie i korygowanie działań przedsiębiorstwa w celu osiągnięcia jego celów. W praktyce oznacza to m.in. zbieranie i analizowanie danych finansowych i operacyjnych, opracowywanie raportów i prognoz, tworzenie strategii i planów działania, nadzorowanie realizacji projektów, weryfikowanie wyników, a także podejmowanie decyzji dotyczących alokacji zasobów. Trudno zatem wyobrazić sobie do jego prowadzenia lepsze miejsce niż logistyka.

Czytaj więcej

Automatyzacja procesów logistycznych. Nowoczesne systemy transportu i składowania

Automatyzacja w logistyce staje się coraz powszechniejsza. Jakie rozwiązania technologiczne pozwalają zautomatyzować dany proces? Czy to niesie same korzyści i czy można automatyzację zastosować w każdym procesie? W tym artykule staramy się przybliżyć zagadnienie automatyzacji i odpowiedzieć na te pytania.

Czytaj więcej

Wojna nie pozwala na sprawną logistykę, zakłóca łańcuch dostaw

– Zerwane łańcuchy dostaw i wzrost cen frachtu przekładają się na wzrost cen nowych samochodów. Dziś nie jesteśmy w stanie oszacować tych kosztów, dlatego że rosną one niemal bez przerwy i w bardzo różnych obszarach – narzeka Jakub Faryś, prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, w rozmowie z Januszem Mincewiczem.

Czytaj więcej

Łańcuchy dostaw w neoświecie – czy rzeczywiście czeka nas ich skrócenie?

Niedawne zakłócenia w dostawach sprawiły, że kwestia ryzyka związanego z funkcjonowaniem globalnych łańcuchów dostaw (GSC – Global Supply Chain) znalazła się wśród najważniejszych tematów omawianych przez świat biznesu, polityki i środowisko akademickie, wywołując odczucia, że problemy byłyby mniej dotkliwe, gdyby GSC były krótsze, dostęp do rynków był bliższy, a rozwiązania były bardziej zdywersyfikowane. W opracowaniu Ryzyko a globalne łańcuchy dostaw. Co wiemy i co powinniśmy wiedzieć (Working Paper 29444 http://www.nber.org/papers/w29444, październik 2021) Richard Baldwin i Rebecca Freeman podejmują próbę oceny, czy takie podejście jest uzasadnione.

Czytaj więcej

7 pytań na 70. urodziny BCUBE. Rozmowa

Firmy logistyczne w ostatnim czasie napotykają wiele przeszkód, nie lada wyczynem jest sprostać rzeczywistości – a jednak jednej z nich udaje się tego dokonać, w dodatku w tym roku obchodzi siedemdziesiąte urodziny. O swoich początkach, rozwoju i sposobach na długowieczność, z Simone Grasso, Head of Automotive Worldwide i Członkiem Zarządu BCUBE S.p.A., rozmawia Wiktoria Pera.

Czytaj więcej

Logistyczni łowcy na fali dostaw surowców. Rozmowa

O specyfice w organizacji dostaw produktów mleczarskich, produktów roślinnych, dodatków do żywności na całym świecie z Kamilą Kozłowską, Head of Logistic Department w Foodcom S.A., rozmawia Wiktoria Pera.

Czytaj więcej

Odprawa węgla wymaga określonych procedur. Co powinni wiedzieć spedytorzy, którzy obsługują importerów węgla?

Aby zabezpieczyć w obecnym sezonie grzewczym potrzeby odbiorców indywidualnych i firm, Polska importuje węgiel z różnych regionów świata. Sprawna i płynna odprawa celna węgla ma ogromne znaczenie – im szybciej towar zostanie dopuszczony do obrotu na terenie UE, tym szybciej trafi on do dystrybucji. Co powinny wiedzieć firmy spedycyjne, które obsługują importerów węgla? 

Czytaj więcej