Autor: Marcin Złoch

.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

AI nie stanowi zagrożenia dla miejsc pracy. Technologia pomoże rozwinąć umiejętności zawodowe

Rozwój AI może prowadzić do automatyzacji i zastępowania pracowników w wielu sektorach, bowiem roboty i algorytmy wykonują zadania szybciej i precyzyjniej. Równocześnie powstaną nowe miejsca pracy. Wyzwanie polega na znalezieniu sposobów, aby zapewnić zrównoważony rozwój gospodarczy, innowacyjność i sprawiedliwość społeczną.

Czytaj więcej

Zlokalizowany pod chmurką. Rozwiązania chmurowe dla floty

Nowoczesne systemy GPS dla flot umożliwiają analizę danych historycznych i agregują uzyskane informacje w chmurze obliczeniowej, co umożliwia dostęp online z każdego miejsca na świecie.

Czytaj więcej

Sektor TSL stał się jednym z najczęstszych celów cyberataków. Jak uchronić się przed atakami hakerskimi

Jeszcze kilka lat temu w rozmowach o branżach, które są najbardziej narażone na cyberataki, rzadko wspominano o sektorze Transport – Spedycja – Logistyka (TSL). Dotychczas na celowniku cyberprzestępców najczęściej znajdowały się firmy zajmujące się finansami, bankowością czy ochroną zdrowia. Jednak sytuacja zaczęła się diametralnie zmieniać ok. 4–5 lat temu.

Czytaj więcej

Sztuczna inteligencja w prawdziwej logistyce. AI w logistyce to przyszłość branży

Zadanie, jakie spełnia sztuczna inteligencja w logistyce, to opracowywanie najbardziej wydajnych metod przepływu towarów zarówno w magazynie, jak i w fazie ich dystrybucji.

Czytaj więcej

Cyberbezpieczeństwo logistyki

Jeszcze kilka lat temu w rozmowach o branżach, które są najbardziej narażone na cyberataki, rzadko wspominało się o sektorze Transport – Spedycja – Logistyka (TSL). Na celowniku cyberprzestępców najczęściej znajdowały się firmy zajmujące się finansami, bankowością czy ochroną zdrowia. W obliczu aktualnych zagrożeń związanych z sytuacją geopolityczną oraz przeniesieniem się wielu biznesów do sieci znacząco wzrosło ryzyko ataków hakerskich na logistykę.

Czytaj więcej

Zielonych obiektów przybywa. Gdzie rosną nowe, zielone magazyny?

Jeśli właściciel obiektu przemysłowego chce być dobrze postrzegany przez uczestników rynku, powinien mieć, potwierdzający proekologiczne zaangażowanie, certyfikat BREEAM lub LEED. Według badań międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield ponad 80% najemców powierzchni magazynowych pyta o proekologiczne rozwiązania w magazynach. Są to zarówno rozwiązania zwiększające efektywność energetyczną samego budynku, jak i takie, które wpisują go w otaczający ekosystem i pozwalają na tworzenie swoistej symbiozy.

Czytaj więcej

Bez BI nie będzie łańcucha dostaw. Jak systemy klasy Business Intelligence rewolucjonizują zarządzanie logistyką?

Badanie Capgemini ujawnia znaczną lukę między oczekiwaniami firm w zakresie digitalizacji ich łańcucha dostaw a osiągniętymi wynikami. Podczas gdy połowa badanych organizacji uważa cyfryzację łańcucha dostaw za jeden z trzech najważniejszych priorytetów, większość z nich (86%) ma trudności z realizacją projektów poza fazą testów lub wdrożeń pilotażowych o ograniczonej skali. Digitalizacja łańcucha dostaw jest jednym z priorytetów organizacji, szczególnie w Wielkiej Brytanii (58%), Włoszech (56%), Holandii (54%) i Niemczech (53%). Jednym z rozwiązań wspierających m.in. zarządzanie łańcuchem dostaw, którego popularność stale rośnie, są systemy informatyczne klasy Business Intelligence.

Czytaj więcej

Generalni rosną w siłę. Podsumowanie rynku magazynowego okiem generalnych wykonawców

Ubiegły rok pod względem realizacji obiektów magazynowych bez udziału deweloperów był bardzo dobry dla wykonawców generalnych, którzy zwiększają portfel zamówień i kompetencje w zakresie budowy nowoczesnych obiektów magazynowych. 

Czytaj więcej

Oszczędność 12 milionów arkuszy papieru w skali roku. Jakie korzyści w łańcuchu dostaw niesie technologia blockchain?

Technologia blockchain zapewnia natychmiastowe korzyści branży farmaceutycznej, producentom żywności i innych dóbr, firmom transportowym i logistycznym, placówkom służby zdrowia i sprzedawcom produktów luksusowych. Blockchain będzie używany wszędzie tam, gdzie trzeba zbudować bazujące na danych „zaufanie”, lub tam, gdzie zachodzi potrzeba udostępniania określonych danych w bezpieczny sposób.

Czytaj więcej

Śledzenie w dobrej sprawie. Traceability, czyli jak poprawnie tworzyć historię wytworzenia produktu?

Podejmowanie szybkich i trafnych decyzji wymaga dostępu do dokładnych i bieżących danych. Takie decyzje dotyczą m.in. produktów wadliwych, które należy wycofać z rynku. Jednak aby to uczynić, należy mieć dostęp do bezbłędnych i aktualnych danych dotyczących historii procesów produkcyjnych i logistycznych.

Czytaj więcej