Autor: Magdalena Libiszewska

Redaktor naczelna dwumiesięczników „Logistyka a Jakość” i „Nowoczesny Magazyn”. Współorganizatorka wydarzeń – Ogólnopolskiego Kongresu Logistyki i Magazynowania Modern Warehouse, Kongresu Supply Chain, Ogólnopolskich Warsztatów Szefów Logistyki Logdays i Profesjonalnych Warsztatów Magazynowych. Od ponad 11 lat mająca na oku tematy związane z zarządzaniem logistyką.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Zwrot – tym razem przez sztag. Relacja z VI Ogólnopolskich Regat Logistycznych REGALUX Delphia CUP

10–12 września br. na Jeziorze Charzykowskim rozegrana została szósta edycja Ogólnopolskich Regat Logistycznych REGALUX Delphia CUP. 18 pięcioosobowych załóg rywalizowało o miejsce na podium w zaciętej, prawdziwie sportowej atmosferze.

Czytaj więcej

Dwudziestolatek jeszcze urośnie. Centrum Dystrybucji IKEA w Jarostach świętuje

Minęły dwie dekady od rozpoczęcia działalności Centrum Dystrybucyjnego IKEA w Jarostach k. Piotrkowa Trybunalskiego. 16 września br. redakcja magazynu „Logistyka a Jakość” świętowała wspólnie z pracownikami IKEA okrągły jubileusz, który był zarówno okazją do wspomnień, jak i przedstawienia planów rozbudowy obiektu.

Czytaj więcej

Perła wśród nośników. Rozmowa z Jarosławem Maciążkiem, wiceprezesem Polskiego Komitetu Narodowego EPAL

O palecie jako wyjątkowym nośniku, perłowym – 30. jubileuszu marki EPAL, problemach związanych z brakiem surowców, inteligentnej palety opatrzonej kodem QR z Jarosławem Maciążkiem, wiceprezesem Polskiego Komitetu Narodowego EPAL, rozmawia Magdalena Libiszewska.

Czytaj więcej

To jest nieogarniona przestrzeń wyzwań. Rozmowa z dr. hab. inż. Bogusławem Śliwczyńskim, rektorem i profesorem Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu

O przygotowaniu do zawodu logistyka w pandemicznej rzeczywistości, kształceniu praktycznym i okrągłym jubileuszu uczelni z dr. hab. inż. Bogusławem Śliwczyńskim, rektorem i profesorem Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu, rozmawia Magdalena Libiszewska.

Czytaj więcej

Zrównoważony rozwój od lat jest częścią naszego DNA. Rozmowa z Ewaldem Rabenem, prezesem Grupy Raben

O odpowiedzialności i obowiązku prowadzania biznesu po ścieżce zrównoważonego rozwoju, korzyściach płynących z tego kroku, zamianie starej stodoły na 1 250 000 m² nowoczesnej powierzchni magazynowej dla logistyki kontraktowej z Ewaldem Rabenem, prezesem Grupy Raben, rozmawia Magdalena Libiszewska.

Czytaj więcej

Kolejne filary nowego modelu logistycznego. Nowa sortownia DPD Polska w Rudzie Śląskiej

DPD Polska oddała do użytku sortownię regionalną w Rudzie Śląskiej. Obiekt docelowo będzie obsługiwał do 300 000 paczek na dobę, optymalizując procesy obsługi przesyłek z regionów Rzeszowa, Krakowa, Katowic i Wrocławia. Jest to kolejny etap wdrażania nowego modelu logistycznego zakładającego decentralizację procesów logistycznych. Jego zadaniem jest zwiększenie potencjału operacyjnego firmy zgodnie z coraz większą dynamiką wzrostu e-commerce oraz skrócenie tras i redukcja emisji CO₂.

Czytaj więcej

Logistyka z wiatrem w żaglach. Relacja z V Ogólnopolskich Regat Logistycznych Regalux Delphia CUP

11-13 września br. na Jeziorze Charzykowskim rozegrana została okrągła, piąta edycja Ogólnopolskich Regat Logistycznych REGALUX Delphia CUP. Aż osiemnaście pięcioosobowych załóg rywalizowało o miejsce na podium w zaciętej, prawdziwie sportowej atmosferze.

Czytaj więcej

W punkcie przecięcia się ścieżek logistyki. Relacja z LogDays 2020 online

Blisko 200 „wędrowców” weszło na cztery ścieżki pierwszych warsztatów LogDays w wersji online i spędziło z nami dwa dni wypełnione wirtualnymi prelekcjami o zarządzaniu logistyką. Do swojej dyspozycji mieli szesnastu przewodników-ekspertów, którzy dzielili się zarówno własnymi pomysłami, jak i aktualną wiedzą z realizacji projektów logistycznych.

Czytaj więcej

O łańcuchu dostaw w czasie wielkich niewiadomych. Relacja z Kongresu Supply Chain 2020 online

Ponad 300 uczestników, 18 ekspertów i zainteresowanie doskonaleniem łańcucha dostaw połączył termin 9 września br. i druga edycja Kongresu Supply Chain. Dziewięć godzin non stop online prezentowaliśmy wybrane zagadnienia i studia przypadków, które w naszej opinii są kluczowe, unikalne i powinny wzbudzić zainteresowanie menedżerów chcących rozwijać swoje kompetencje w zarządzaniu łańcuchami dostaw.

Czytaj więcej

Systematyczne doskonalenie infrastruktury. Jak CCC w kilku krokach podniosło efektywność w centrum dystrybucyjnym?

Dynamiczny rozwój i ciągle rosnąca liczba zamówień online spowodowały potrzebę wielu zmian w infrastrukturze logistycznej firmy CCC. W ubiegłym roku zakończona została rozbudowa centrum dystrybucyjnego firmy w Polkowicach o dodatkowe 18 500 m² magazynu wysokiego składowania, uruchomione zostały nowe systemy ERP i WMS, wewnętrzny transport zasilono dwudziestoma wózkami systemowymi, które w ostatnich tygodniach zyskały system automatycznego sterowania.

Czytaj więcej

Zostawmy za sobą skansen lat 90. Rozmowa z dr. inż. Grzegorzem Lichocikiem, prezesem Dachser w Polsce

O pierwszej połowie roku, która wymagała zwinności, priorytetowym miejscu logistyki i krytycznym znaczeniu transportu, z dr. inż. Grzegorzem Lichocikiem, prezesem Dachser w Polsce, rozmawia Magdalena Libiszewska.

Czytaj więcej

To nie są już przewidywania, to rzeczywistość. Rozmowa z Moniką Dudą, dyrektor zarządzającą DHL Supply Chain w Polsce

O priorytetach w karierze zawodowej i biznesie, wizji logistyki i planie działania, z Moniką Dudą, dyrektor zarządzającą DHL Supply Chain w Polsce, rozmawia Magdalena Libiszewska

Czytaj więcej