Zrównoważony rozwój od lat jest częścią naszego DNA. Rozmowa z Ewaldem Rabenem, prezesem Grupy Raben

TEMAT NUMERU

O odpowiedzialności i obowiązku prowadzania biznesu po ścieżce zrównoważonego rozwoju, korzyściach płynących z tego kroku, zamianie starej stodoły na 1 250 000 m² nowoczesnej powierzchni magazynowej dla logistyki kontraktowej z Ewaldem Rabenem, prezesem Grupy Raben, rozmawia Magdalena Libiszewska.

Czy uważa Pan, że logistyka rozwija się w sposób zrównoważony, przyjazny dla środowiska?

Odpowiedź brzmi: „absolutnie tak”. Chcemy wyznaczać trendy na rynku w zakresie zrównoważonego rozwoju, nie tylko poprzez posiadanie ekologicznych ciężarówek, ale również poprzez wszystkie stosowane przez nas procesy, tak aby były one jak najbardziej przyjazne dla środowiska. Będziemy kontynuować realizację naszej strategii CSR. To jest konieczność. Planeta, którą pozostawiamy po sobie w chwili śmierci, to miejsce, w którym będą żyły nasze dzieci i wnuki. Jeśli o to nie zadbamy, ich życie nie będzie łatwe. To nasza odpowiedzialność i nasz obowiązek. W międzyczasie pojawią się też klienci, którzy będą gotowi dołączyć do nas na tej zrównoważonej ścieżce biznesu. Uważam, że jesteśmy dobrym partnerem jako „Your partner in logistics”.

Jakie są Pana zdaniem perspektywy dla zrównoważonego rozwoju branży transportowej?

Cały łańcuch dostaw, a zwłaszcza logistyka, ma ogromny potencjał. Nie wszyscy klienci biorą pod uwagę cały proces: gdzie produkt został wyprodukowany i jak długą drogę przebył, aby dotrzeć do konsumenta końcowego, ale to się zmieni. Dla nas usprawnienia łańcucha dostaw wprowadzane przez naszych klientów stwarzają nowe możliwości. Muszę jednak zwrócić uwagę na brak spójności w polityce transportowej na szczeblu europejskim oraz na różnice, które wyst...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!

Przypisy