Nieduzi siłacze. Ręczne holowniki elektryczne

TEMAT NUMERU

Wśród magazynowych środków transportu wewnętrznego ważną funkcję mają do spełnienia holowniki elektryczne, nazywane też często wózkami holowniczymi. Wykorzystywane są do sprawnego przemieszczania ładunków, zwłaszcza tych o znacznej masie.

Holowniki i pchacze elektryczne sprawdzają się szczególnie w handlu detalicznym i logistyce. Dobrze wywiązują się ze swej roli w wielu sektorach, np. w chemicznym czy farmaceutycznym, gdzie wymagana jest wyjątkowa precyzja przy transportowaniu ładunków i sprzętu oraz zachowanie najwyższych norm bezpieczeństwa. Ich zastosowanie zwiększa wydajność procesów, głównie poprzez odciążenie pracowników. Relatywnie niewielkie wymiary maszyn umożliwiają też optymalne wykorzystanie przestrzeni. Producenci oferują różne rodzaje przemysłowych, ręcznych ciągników elektrycznych. 

Praca pod kontrolą 

Praca w magazynie czy na innej wielkiej powierzchni wymaga użycia maszyn i narzędzi dostosowanych do charakteru wykonywanych w konkretnym miejscu zadań. Priorytetem dla każdego pracodawcy wyposażającego swoją halę w wózki jest przede wszystkim sprawne dostarczenie danego ładunku z punktu A do punktu B. Wszystko to musi rzecz jasna odbywać się przy zachowaniu niezbędnych środków ostrożności, a zatem musi być bezpieczne. 
Mnogość zalet elektrycznych maszyn do transportu towarów sprawia, że są chętnie wykorzystywane w wielu sektorach. Pozwalają na kontrolo...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!

Przypisy