Dołącz do czytelników
Brak wyników

PROJEKTY

7 października 2021

NR 5 (Wrzesień 2021)

Dwudziestolatek jeszcze urośnie. Centrum Dystrybucji IKEA w Jarostach świętuje

0 239

Minęły dwie dekady od rozpoczęcia działalności Centrum Dystrybucyjnego IKEA w Jarostach k. Piotrkowa Trybunalskiego. 16 września br. redakcja magazynu „Logistyka a Jakość” świętowała wspólnie z pracownikami IKEA okrągły jubileusz, który był zarówno okazją do wspomnień, jak i przedstawienia planów rozbudowy obiektu.

Tym razem to nie wielkość obiektu zrobiła na mnie największe wrażenie. Miałam okazję wielokrotnie odwiedzić CD Jarosty, chociażby organizując wspólnie z IKEA trzy edycje Profesjonalnych Warsztatów Magazynowych (po raz pierwszy już osiem lat temu). 157 000 m² zapisało się w pamięci moich stóp. Dwadzieścia lat temu w tym miejscu pracowało zaledwie ok. 50 osób. Kiedy w trakcie jubileuszu na scenie rozpoczęto wręczanie pamiątkowych dyplomów dla pracowników z dwudziestoletnim stażem – ta liczba i skład zespołu naprawdę niewiele się zmienił! Oczywiście poza tym, że dziś w Centrum Dystrybucji zatrudnianych przez IKEA i FM Logistic, operatora współpracującego z IKEA od samego początku, pracuje raptem o… 700 osób więcej.
– Te 20 lat to dziesiątki milionów przeładowanych palet, ale także zamówień wysłanych do klientów. To praca setek ludzi, dzięki którym produkty IKEA trafiają do sklepów w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz bezpośrednio do klientów w całej Polsce. Od ponad 20 lat nasza współpraca opiera się na relacjach, szczerości i otwartości. Łączy nas zbliżona kultura organizacyjna, w której nadrzędną wartością są dla nas pracownicy, ich bezpieczeństwo, szacunek i równe traktowanie – mówi o współpracy z operatorem logistycznym Sebastian Kaczmarski, kierownik ds. centralnych operacji logistycznych IKEA Distribution Services S.A.
– Wspólne wartości, zaufanie,...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy