Dołącz do czytelników
Brak wyników

PROJEKTY , AKTUALNOŚCI

12 sierpnia 2019

NR 5 (Wrzesień 2019)

Drony dostarczą części SEAT-a. Jak producent samochodów sześciokrotnie skrócił czas dostawy części na linię produkcyjną?

0 487

Fabryka SEAT-a w Martorell jest pierwszym hiszpańskim zakładem, który zaczął wykorzystywać innowacyjne drony w procesach logistycznych. Od teraz kierownice i poduszki powietrzne montowane w samochodach SEAT dostarczane będą z centrum logistycznego Grupo Sesé w mieście Abrera właśnie za pomocą bezzałogowych statków powietrznych.

To pionierskie rozwiązanie gwarantuje dostawę części w ciągu zaledwie 15 minut, zwiększając wydajność oraz elastyczność zakładu w Martorell. 

POLECAMY

Wykorzystanie dronów do transportu części samochodowych przez SEAT-a to pilotażowy projekt, znajdujący się aktualnie w fazie eksperymentalnej, jednak już teraz można oczekiwać, że bezzałogowe statki powietrzne na stałe wpiszą się w działalność hiszpańskiej marki. Nad całą inicjatywą kontrolę sprawuje hiszpańska Agencja ds. Bezpieczeństwa Lotniczego (AESA). Debiut dronów w roli dostawców komponentów miał miejsce 24 lipca i przebiegł zgodnie z planem. 

Użycie dronów w procesie logistycznym znacząco zwiększa elastyczność linii produkcyjnych SEAT-a. Czas pokonania trasy dzielącej dwa obiekty zmniejszył się nawet 6-krotnie i zamiast 90 minut, które były potrzebne ciężarówkom, zajmuje zaledwie kwadrans. Tak szybki transport przekłada się na zwiększoną wydajność zakładu, który w przypadku nagłego zapotrzebowania na dany komponent może liczyć na ekspresową dostawę. 

Bardziej wydajnie i ekologicznie

Innowacyjny środek transportu to kolejne świadectwo zaangażowania SEAT-a w rozwój Przemysłu 4.0. Firma przechodzi obecnie ambitny proces transformacji, której celem jest uczynienie fabryki Martorell bardziej inteligentną i zdigitalizowaną, a w związku...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy