Dział: AKTUALNOŚCI

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Zalety metalowych mebli biurowych - dlaczego warto je wybrać?

Każda osoba urządzająca biuro prędzej czy później stanie przed dylematem, jakim jest wybór odpowiedniego wyposażenia. Tymczasem dobre meble biurowe sprawią, że korzystanie z takiego pomieszczenia będzie wygodne i przyjemne, dlatego jest to bardzo istotna decyzja. Dowiedz się więcej na temat tego, jakie zalety mają na przykład szafy czy regały biurowe oraz jak wybrać najlepsze egzemplarze do swojego miejsca pracy.

Czytaj więcej

Prezenty dla bliskich, nie dla cyberprzestępców. Jak przed świętami zadbać o bezpieczne zakupy online?

Według raportu Świąteczny Portfel Polaków 2023, zleconego przez Związek Banków Polskich firmie badawczej Minds&Roses, budżet, jaki przeciętny polski konsument przeznaczy na tegoroczne Boże Narodzenie, będzie wynosić ok. 1490 zł. Jest to o 63 zł więcej niż w 2022. W ferworze przygotowań i zakupów łatwo stracić czujność, czym można podarować przestępcom prezent w postaci naszych pieniędzy i danych. Eksperci Fortinet podpowiadają, jak zadbać o bezpieczeństwo online, aby móc cieszyć się spokojnymi świętami.

Czytaj więcej

Nowość na rynku: wózki widłowe i sprzęt magazynowy Bobcat


Niedawno rynek logistyki wzbogacił się o nową markę wózków widłowych: Bobcat. Marka ta jest znana na całym świecie z szerokiej oferty maszyn wykorzystywanych w budownictwie, rolnictwie, kształtowaniu krajobrazu, rozbiórkach, recyklingu i w wielu innych branżach. Ładowarki i podnośniki teleskopowe Bobcat, mogą być wyposażone w osprzęt taki jak łyżki, chwytaki, chwytaki do bali, pojemniki wywrotowe czy widły paletowe i są często wykorzystywane do przenoszenia materiałów i prac logistycznych. Dlatego nie jest zaskoczeniem, że produkty siostrzanej spółki Doosan Industrial Vehicle (DIV) – wózki widłowe i sprzęt magazynowy – stały się obecnie częścią rodziny Bobcat. Maszyny te będą produkowane w dobrze znanych barwach Bobcat od 1 stycznia 2024 r.

Czytaj więcej

Budowa Zrównoważonej Przyszłości: Perspektywy i trendy w Ukrainie

29 listopada 2023 r. European Business Association i Global Business for Ukraine, wraz z UN Global Compact Network Poland przy wsparciu BASF Ukraine i BASF Polska, zorganizowały konferencję biznesową "Budowa Zrównoważonej Przyszłości: Perspektywy i Trendy w Ukrainie”. Wydarzenie odbyło się w Warszawie i zgromadziło przedstawicieli polskiego i ukraińskiego biznesu oraz organizacji międzynarodowych i środowisk rządowych. Celem eventu była prezentacja środowiska gospodarczego Ukrainy, omówienie wyzwań i możliwości prowadzenia działalności gospodarczej w Ukrainie w czasie wojny, a także określenie dalszych kroków, które są kluczowe dla zrównoważonej odbudowy gospodarki i infrastruktury kraju.

Czytaj więcej

Gospodarka cyrkularna? Tylko pod warunkiem sprawnej identyfikacji!

Gospodarka obiegu zamkniętego (GOZ) wymaga śledzenia istotnych danych dotyczących opakowań. Ich sprawną identyfikację wspierają standardy GS1. Najnowszy raport autorstwa Innowo i GS1 Polska to kompendium sposobów na efektywne wykorzystanie nowych technologii identyfikacji na rzecz GOZ.

Czytaj więcej

Odpowiedzialna logistyka - QSL Polska na rzecz środowiska i potrzebujących

6 grudnia 2023, Warszawa – W świecie postpandemicznym, w którym społeczeństwo stało się bardziej świadome swojego wpływu na środowisko naturalne i klimat, każdego dnia słyszymy o firmach, które biorą na swoje barki odpowiedzialność za generowany ślad środowiskowy. Branża logistyczna nie może i nie chce zostać w tej kwestii w tyle – przykładem mogą być działania Quick Service Logistics Polska, która takie wartości jak odpowiedzialność i solidarność wpisała w swoje firmowe DNA.

Czytaj więcej

Branża TSL wśród nagrodzonych przez Państwową Inspekcję Pracy

W warszawskim Zamku Królewskim odbyła się coroczna gala, podczas której nagrody otrzymali najlepsi organizatorzy bezpiecznej pracy. Wśród wyróżnionych znaleźli się pracownicy branży TSL.

Czytaj więcej

Texaco polska - lider produktów smarowych i płynów eksploatacyjnych

W Polsce Texaco rozpoczęło działalność w 1992 roku, została wtedy utworzona firma Texaco Marketing Poland, która jako pierwsza rozpoczęła dystrybucję produktów smarnych i płynów eksploatacyjnych Texaco, promując przede wszystkim na rynku polskim rodzinę olejów samochodowych – Havoline.

Czytaj więcej

Odporny biznes. Magazyn buforowy umacnia łańcuch dostaw

Fala zmian w przemyśle będzie miała daleko idące skutki, wykraczające poza zmiany technologiczne dotyczące samej produkcji. Utrzymanie nieprzerwanego łańcucha dostaw wymagać będzie zmian w strategii biznesowej, gdzie kluczową rolę odegrać mają magazyny automatyczne. Ich zadaniem jest zwiększenie wydajności procesów logistycznych i zapewnienie stabilnego łańcucha dostaw produkcyjnych.

Czytaj więcej

Maciej Kaniowski z Avon jednym z 30 topowych światowych liderów łańcucha dostaw

Maciej Kaniowski, Chief Supply Chain Officer w Avon znalazł się w gronie 30 topowych liderów łańcucha dostaw w prestiżowym międzynarodowym konkursie Leaders in Supply Chain Awards 2023, zorganizowanym przez Alcott Global. To wielkie wyróżnienie, przyznawane prawdziwym pionierom kształtującym współczesny globalny łańcuch dostaw oraz wyznaczającym kierunki jego rozwoju w przyszłości. Jury doceniło Macieja za jego ogromny wkład w transformację Avon w kierunku innowacyjnej oraz zrównoważonej firmy, wybitne umiejętności przywódcze oraz tworzenie efektywnych, zmotywowanych, współpracujących ze sobą zespołów.

Czytaj więcej

Przeżywamy właśnie w Europie rewolucję transportową. Pobierz bezpłatny raport

Wykorzystanie transportu intermodalnego pozwala zmniejszyć emisję dwutlenku węgla nawet o 80%. Częściowe przeniesienie przewozów z ciężarówki na platformy kolejowe wydaje się więc nieuchronne. Czy przewozy intermodalne uratują kontynent przed nadmierną emisją dwutlenku węgla oraz brakiem kierowców? Na to pytanie odpowiadają eksperci w czwartej edycji raportu Market Insights ON.

Czytaj więcej

Targi opakowaniowe Taropak już za trzy tygodnie!

Poznań, 6.09.2023 r. - Branża opakowań prężnie się rozwija, dostarczając innowacyjnych rozwiązań i technologii, które wpływają na każdy aspekt naszego życia. Będzie to można zobaczyć na własne oczy na nadchodzących Targach Taropak, które odbędą się w dniach 27-29 września. To jedno z najważniejszych wydarzeń dla profesjonalistów związanych z branżą opakowań.

Czytaj więcej