Dział: AKTUALNOŚCI

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Bezpośrednie inwestycje zagraniczne w Polsce napędzają rynek logistyczny

Atrakcyjność polskiego rynku dla inwestorów zagranicznych potwierdzają nie tylko kolejne raporty, ale też 252 mld euro zainwestowane przez nich w Polsce w 2023 roku. Globalne koncerny, jak i mniejsze firmy szukając lokalizacji dla swoich fabryk czy magazynów coraz częściej wybierają nasz kraj. Nie tylko z uwagi na stosunkowo niskie koszty pracy. O naszej atrakcyjności decyduje potencjał technologiczny i innowacyjny, a także strategiczne położenie w sercu Europy, które jest kluczowe ze względów logistycznych. Inwestorzy cenią wysokiej jakości usługi TSL polskich partnerów, które pozwalają im działać globalnie.

 

Czytaj więcej

Na co zwrócić uwagę szukając magazynu na wynajem?

Wynajem powierzchni magazynowej to niezwykle poważna decyzja dla każdej firmy, na którą składa się bardzo wiele czynników. Poza tymi bardziej oczywistymi, jak cena, warto rozważyć jeszcze kilka innych kwestii, tak aby podjąć najkorzystniejszą dla naszego biznesu decyzję. Zatem na co zwrócić uwagę gdy interesują nas magazyny i hale na wynajem?

Czytaj więcej

Polski eksport: jak zarządzać ryzykiem celnym

Dla firm działających na rynkach międzynarodowych jednym z priorytetów powinno być zarządzanie ryzykiem celnym. – Pozwala ono na bezpieczne korzystanie z ułatwień celnych oraz takie prowadzenie działalności, które zabezpiecza przed ewentualnymi sankcjami prawnymi, finansowymi czy możliwymi kontrolami uprawnionych organów – wymienia Joanna Porath, właścicielka agencji celnej AC Porath.

Czytaj więcej

Czy platformy marketplace zdominują europejską logistykę e-commerce?

Platformy marketplace są już najpopularniejszym modelem zakupowym w Europie, a ich rola ciągle rośnie. Dotyczy to zwłaszcza podmiotów pochodzących z Azji, które przebojem zdobywają kolejne rynki. Na dalszej ekspansji w Europie z pewnością zyska logistyka, a zwłaszcza operatorzy będący w stanie obsłużyć dużych regionalnych graczy, ponieważ to oni generują największy ruch wśród internautów robiących zakupy online. Może być jednak tak, że ogromne wolumeny przesyłek zachwieją równowagą w niektórych obszarach rynku, tak jak ma to miejsce w przypadku przewozów lotniczych.

Czytaj więcej

Co warto wiedzieć o profesjonalnej firmie spedycyjnej?

Firma spedycyjna M&W Spedition działa na rynku już od kilkunastu lat, cały czas spełniając oczekiwania i preferencje swoich klientów. W tym miejscu uzyskamy pomoc na najwyższym poziomie, dlatego transport towarów stanie się niezwykle łatwy i szybki. Co warto wiedzieć o usługach takiej firmy? Jakie pojazdy są użytkowane w działaniach spedycyjnych?

Czytaj więcej

Z elektryfikacją logistyka musi poradzić sobie sama

Branża logistyczna jest na początku długiej i krętej drogi prowadzącej do elektryfikacji dostaw, zwłaszcza miejskich, które mają dziś największy sens. Transformację w tym zakresie napędzą trzy podstawowe czynniki, tj. wymóg regulacyjny, urbanizacja oraz dynamika e-commerce. Hamulcem dla całego sektora będzie za to luka infrastrukturalna oraz gigantyczny i niedoszacowany koszt transformacji. Poza tym jest jeszcze setka innych zmiennych, a nawet scenariusz, w którym wtyczkę nowej mobilności w Europie wyciągną Chiny.

Czytaj więcej

Bobcat zaprezentował szeroką gamę sprzętu do transportu bliskiego materiałów na targach LogiMAT

Na tragach LogiMAT 2024 po raz pierwszy została zaprezentowana pełna linia sprzętu do transportu bliskiego materiałów firmy Bobcat. Globalny rebranding i integracja działu Doosan Industrial Vehicle (DIV) pod marką Bobcat, z jego ofertą wózków widłowych i sprzętu magazynowego zapewni jeszcze więcej rozwiązań pomagających klientom Bobcat osiągnąć więcej. Od 1 stycznia 2024 r. cały sprzęt do transportu bliskiego materiałów tej marki jest produkowany w firmowych kolorach Bobcat – białym i pomarańczowym.

Czytaj więcej

Nowoczesny fulfillment - konfekcjonowanie towarów

W dynamicznie rozwijającym się sektorze e-commerce jeden z kluczowych elementów sukcesu to efektywny fulfillment. Na jego jakość składa się wiele czynników, jednak jednym z najistotniejszych jest proces konfekcjonowania towarów. W świecie, gdzie klienci oczekują szybkiej i bezbłędnej realizacji zamówień, konfekcjonowanie staje się sercem operacyjnym każdego magazynu. Niniejszy artykuł rzuci światło na to, czym dokładnie jest konfekcjonowanie, dlaczego pełni tak istotną rolę w łańcuchu dostaw oraz jak nowoczesne technologie przekształcają ten fundament logistyki w coś więcej niż tylko pakowanie i wysyłkę produktu.

Czytaj więcej

Jak zmniejszyć koszty w firmie logistycznej?

Wydatki na utrzymanie i rozwój działalności gospodarczej są wysokie, a do tego ciągle rosną. Z tym problemem mierzą się wszyscy przedsiębiorcy, również z branży TSL. Czas więc poznać sposoby redukcji kosztów funkcjonowania firmy logistycznej.

Czytaj więcej

Transport ADR – jak przebiega przewóz materiałów niebezpiecznych?

Proces wymiany handlowej wymaga efektywnego i bezpiecznego transportu różnorodnych materiałów, w tym tych, które są uznawane za niebezpieczne. Zadaniem branży transportowej jest zapewnienie, aby proces przewozu tych substancji odbywał się w sposób, który minimalizuje ryzyko dla ludzi, środowiska oraz mienia. W tym kontekście Europejskie Porozumienie dotyczące Międzynarodowego Transportu Drogowego Towarów Niebezpiecznych (ADR) pełni kluczową rolę, określając standardy i wymogi dla przewozu materiałów niebezpiecznych drogą lądową. Jak powinien przebiegać bezpieczny transport ADR oraz jakie kroki podejmowane są w celu zapewnienia bezpieczeństwa w tym procesie?

Czytaj więcej

Rozwój i skalowanie - jak program do zarządzania transportem wspiera rozwój biznesu

Inwestycja w rozbudowaną, skalowalną platformę TMS Uniter.Pro to krok w stronę przyszłości, który umożliwia przedsiębiorstwom zarządzanie procesami transportowymi, ale także przyczynia się do ich optymalizacji i zrównoważonego rozwoju.

Czytaj więcej

Technologie przyszłości w branży logistycznej. Rozpoczynamy odliczanie do targów MODERNLOG 2024

Już na początku czerwca Poznań stanie się centralnym miejscem spotkań sektora logistycznego. Podczas 4 dni targów odbędą się pokazy najnowszych rozwiązań technologicznych, prezentacje maszyn i systemów operacyjnych, a także prelekcje i panele dyskusyjne z ekspertami. Kluczowe wydarzenie dla branży logistycznej odbędzie się w dniach 4-7 czerwca 2024 r.

Czytaj więcej