Dział: AKTUALNOŚCI

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Przeżywamy właśnie w Europie rewolucję transportową. Pobierz bezpłatny raport

Wykorzystanie transportu intermodalnego pozwala zmniejszyć emisję dwutlenku węgla nawet o 80%. Częściowe przeniesienie przewozów z ciężarówki na platformy kolejowe wydaje się więc nieuchronne. Czy przewozy intermodalne uratują kontynent przed nadmierną emisją dwutlenku węgla oraz brakiem kierowców? Na to pytanie odpowiadają eksperci w czwartej edycji raportu Market Insights ON.

Czytaj więcej

Targi opakowaniowe Taropak już za trzy tygodnie!

Poznań, 6.09.2023 r. - Branża opakowań prężnie się rozwija, dostarczając innowacyjnych rozwiązań i technologii, które wpływają na każdy aspekt naszego życia. Będzie to można zobaczyć na własne oczy na nadchodzących Targach Taropak, które odbędą się w dniach 27-29 września. To jedno z najważniejszych wydarzeń dla profesjonalistów związanych z branżą opakowań.

Czytaj więcej

Ruszyły zgłoszenia do konkursu Kodu Innowacji 2023!

Aż 73% Uczestników Systemu GS1 w Polsce uważa, że standardy GS1 wspierają ich działania w zakresie zrównoważonego rozwoju. W piątej edycji konkursu Kod Innowacji nagrody trafią do firm, które wprowadzają innowacje w trosce o społeczeństwo i środowisko naturalne. Firmy, które chcą wziąć udział w konkursie, mogą zgłaszać swoje wdrożenia od 1 do 30 września 2023 roku.

Czytaj więcej

Logistyka magazynowa dla farmacji – jakie powinna spełniać wymagania?

Im cenniejszy produkt lub usługa, tym zaplecze logistyczne powinno spełniać bardziej rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa i zgodności z przepisami. Nie bez powodu zatem logistyka magazynowa dla branży farmaceutycznej musi być dostosowana do standardów wyznaczonych przez Prawo farmaceutyczne i Dobrą Praktykę Dystrybucyjną. Wszystko po to, aby zapewnić odbiorcy końcowemu bezpieczeństwo stosowania farmaceutyków z zachowaniem ich odpowiednich właściwości.

Czytaj więcej

Maxus - Szeroka gama w pełni elektrycznych samochodów osobowych i użytkowych

Maxus to nowa marka w Polsce, ale bardzo dobrze znana w Azji. Tylko w 2021 roku sprzedała w Chinach blisko 6 milionów aut elektrycznych. W Europie działa już na kilku rynkach. Teraz nadszedł czas na oficjalne przedstawicielstwo nad Wisłą, gdzie potencjał rozwoju elektromobilności jest wysoki. W Polsce oferta Maxus obejmuje cztery ważne segmenty. Ma ofertę dopasowaną zarówno dla klienta indywidualnego, jak i przedsiębiorcy.

Czytaj więcej

Instrukcja Bezpieczeństwa Pożarowego - Jak przygotować i zabezpieczyć swój obiekt?

Bezpieczeństwo pożarowe to jedna z najważniejszych kwestii, które muszą być zapewnione w każdym obiekcie. Dlatego też, zgodnie z przepisami prawa, wszyscy właściciele obiektów i ich użytkownicy są zobowiązani do zapewnienia bezpieczeństwa pożarowego oraz do sporządzenia instrukcji bezpieczeństwa pożarowego. Jednak przygotowanie instrukcji może być skomplikowane i czasochłonne, a także wymagać specjalistycznej wiedzy i doświadczenia. W niniejszym artykule przedstawimy, czym jest instrukcja bezpieczeństwa pożarowego, jak ją przygotować oraz jak program Plany Obiektu i Instrukcji Bezpieczeństwa Pożarowego może pomóc w zarządzaniu bezpieczeństwem przeciwpożarowym.

Czytaj więcej

Czy polski sektor TSL jest gotowy na deglobalizację?

Jeśli deglobalizacja światowej gospodarki i skracanie łańcuchów dostaw nastąpi w deklarowanej obecnie skali, Polska będzie miała niepowtarzalną okazję stanąć do rywalizacji o względy kilkunastu procent firm, które zapowiadają przeniesienie produkcji lub źródeł zaopatrzenia do Europy. Mamy niezłą pozycję startową oraz duży potencjał sektora przemysłowego i logistyki, ale mało czasu i wciąż dużo do zrobienia.

Czytaj więcej

Polski biznes na największym rynku świata. Jak szukać zaufanych dostawców w Chinach?

Polscy przedsiębiorcy coraz chętniej sprowadzają towar z Chin. Do Polski przyjeżdża elektronika, odzież, materiały przemysłowe, zabawki oraz artykuły sportowe. W 2022 roku import z Chin stanowił 10% całkowitej wartości importu do Polski.

Czytaj więcej

Import z Chin produktów do kontaktu z żywnością – oznaczenia

Produkty do kontaktu z żywnością podlegają szczególnym normom bezpieczeństwa, które mają uchronić potencjalnych użytkowników przed przenikaniem do pokarmu dużej ilości substancji szkodliwych dla ludzkiego organizmu. Restrykcyjne wymogi BHP są również gwarancją, że materiały użyte podczas wytwarzania tego typu przedmiotów nie spowodują niemożliwych do zaakceptowania zmian w jakości artykułów spożywczych. Jakie oznaczenia identyfikujące produkt do kontaktu z żywnością zamieszcza się na towarach importowanych z Chin? Wyjaśniamy.

Czytaj więcej

XII Ogólnopolskie Warsztaty Szefów Logistyki LogDays 2023

Redakcja czasopisma Logistyka a Jakość i Nowoczesny Magazyn zapraszają na Warsztaty LogDays 2023 „Architektura procesów logistycznych jako odpowiedź na wyzwania w branży”

Czytaj więcej

Hardis Group oferuje Reflex WMS na Google Cloud i przedstawia nowe produkty.

Oferowany w modelu SaaS pakiet oprogramowania Reflex, dostępny będzie na Google Cloud w wersji dla chmury publicznej. Oprócz tego Hardis Group prezentuje nową aplikację - Reflex Visibility, która wspiera współpracę i proces unifikacji w obrębie łańcucha dostaw, a także umożliwia podgląd i koordynację operacji logistycznych.

Czytaj więcej