Dołącz do czytelników
Brak wyników

PROJEKTY

13 kwietnia 2022

NR 2 (Marzec 2022)

Wdrożenie systemu AutoStore w magazynie
Efektywna kompletacja dzięki automatyzacji

0 298

W odpowiedzi na potrzebę zwiększenia liczby składowanych komponentów oraz polepszenia efektywności kompletacji firma Siemens wdrożyła rozwiązanie łączące zautomatyzowany magazyn małych części, przenośniki, windy i wysokie regały zasilane reach truckami.

Zakład inżynierii kombinowanej Siemensa w Chemnitz ma długą tradycję projektowania oraz produkcji maszyn i komponentów do najróżniejszych zastosowań. Zakres działalności obejmuje szerokie spektrum – od inżynierii aplikacji, poprzez logistykę materiałową i montaż wyposażenia elektrycznego, aż po inspekcję i rozruch wstępny. Wytwarzane są tu zarówno rozdzielnice do obrabiarek, jak i elementy potrzebne w inżynierii ogólnej i mechanicznej. W skali roku w zakładzie prowadzone są projekty, do wykonania których wykorzystuje się niemal 1,3 mln pozycji materiałowych. W efekcie w ciągu 12 miesięcy w Chemnitz powstaje w sumie 46 000 rozdzielnic, podzespołów specjalnych i komponentów elektronicznych dostarczanych następnie klientom na całym świecie. 
W związku z rosnącym popytem na usługi i produkty firmy dotychczasowy magazyn małych części okazał się niewystarczający do zaspokojenia rosnących potrzeb. – Zdecydowaliśmy się na realizację tego projektu z firmami STILL i Dematic ze względu na presję, jaką zwiększony popyt wywierał na nasze procesy. Musieliśmy obsłużyć większy wolumen ładunków i materiałów niż kiedykolwiek wcześniej. Pomimo że rozbudowaliśmy magazyn paletowy i zewnętrzny, nasza przestrzeń magazynowa na małe podzespoły była wypełniona po brzegi. Celem projektu było poprawienie efektywności obsługi kontenerów KLT, optymalizacja wykorzystania miejsc paletowych i zwiększenie wydajności całego procesu – mówi Carsten Sambo, szef ds. Logistyki Przychodzącej Siemens AG w Chemnitz.

POLECAMY

Zastosowane rozwiązanie

Pierwszym krokiem do stworzenia rozwiązania stanowiącego odpowiedź na potrzeby firmy Siemens było zebranie szczegółowych danych na temat funkcjonowania magazynu. Informacje te stały się bazą do stworzenia przez dostawcę wielu wariantów projektu, z kt...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy