Raport „Transport intermodalny. Automatyzacja, technologia, infrastruktura i tabor” już dostępny!

RAPORT OTWARTY DOSTĘP

Najnowszy raport Polskiego Instytutu Transportu Drogowego, który objęliśmy patronatem medialnym, jest już dostępny!

Z wielką przyjemnością oddajemy w Państwa ręce publikację, która jest kontynuacją raportu „Transport intermodalny na Nowym Jedwabnym Szlaku. Analiza potencjału, bariery i szanse”. Poprzednia część cieszyła się ogromnym zainteresowaniem opinii publicznej, przedsiębiorców i polityków. Mamy nadzieję, że z niniejszą publikacją będzie podobnie - mówi dr inż. Justyna Świeboda, prezes Polskiego Instytutu Transportu Drogowego, autor i koordynator merytoryczny raportu. 

Najnowsza publikacja PITD to 270 stron, które można traktować jako kompendium wiedzy o transporcie intermodalnym. Opracowanie zawiera podstawowe statystyki dotyczące przewozów intermodalnych, wyjaśnione są w nim kwestie prawne, a także ubezpieczeniowe. W raporcie znajdują się również informacje na temat taboru ciężarowego oraz kolejowego. Szczególną uwagę skupiliśmy na przyszłości transportu intermodalnego. Dlatego też przedstawiamy stan obecny oraz plany infrastruktury liniowej. Dokładnie opisujemy infrastrukturę punktową, gdzie podkreślamy zaplanowane inwestycje, które będą stanowić kluczową rolę w rozwoju Polski. Transport intermodalny niewątpliwie przyczyni się do tego, aby Polska stała się logistycznym hubem Europy - ocenia dr inż. Justyna Świeboda.

Ostatnia część publikacji zawiera najnowsze rozwiązania wykorzystywane w transporcie intermodalnym zgodnie z rewolucją przemysłową 4.0. Autorzy przedstawiają również wizję tego, jak za 20, 30 lat może wyglądać transport ładunków i jakie korzyści wynikną z zastosowania różnych technologii przyszłości.

Raport stanowi cenne źródło wiedzy zarówno dla studentów i osób interesujących się transportem intermodalnym, jak i dla przedstawicieli biznesu czy administracji publicznej.

Zachęcamy do pobrania raportu: https://app.evenea.pl/event/publikacja2021/.

(Źródło: Polski Instytut Transportu Drogowego)

Przypisy