Dział: OTWARTY DOSTĘP

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jubileusz 75-lecia grupy Utz – „Ludzie - siła relacji”

Grupa Utz w roku 2022 obchodzi jubileusz 75-lecia istnienia firmy. W roku jubileuszowym prezentuje kluczowe zasoby, dzięki którym firma nieprzerwanie rozwija się od roku 1947 – w kolejnej odsłonie „Ludzie Grupy Utz i siła ich wzajemnych relacji”

Czytaj więcej

Platforma rezerwacji parkingów w Europie

Bezpieczny, strzeżony parking, który często niełatwo znaleźć, jest prawdziwym skarbem dla międzynarodowych przewoźników. Z myślą o ułatwieniu tego zadania, powstała platforma rezerwacyjna Truck Parking Europe - obsługująca już 18 krajów Europy - w której od niedawna można rozliczać się za pośrednictwem DKV.

Czytaj więcej

Wózek widłowy Clark z przeciwwagą i technologią litowo-jonową

Clark wprowadza na rynek wózki widłowe seria GEX i GTX. Trzy i czterokołowe elektryczne wózki widłowe w technologii 48 V o udźwigu od 1,6 do 2 t są teraz dostępne również z akumulatorem litowo-jonowym (Li-Ion). Dzięki serii GEX i GTX, Clark po raz pierwszy wprowadził na rynek swoje wózki widłowe z przeciwwagą z baterią litowo-jonową i dodatkowo rozszerzył portfolio produktów w zakresie technologii Li-Ion. W Polsce dystrybutorem tych wózków jest m. in. firma BiLift Polska.

Czytaj więcej

Mimo przeciwności deweloperzy na rynku handlowym nie zwalniają tempa

Warszawa, 14 kwietnia 2022 – Rynek handlowy, wciąż odczuwający skutki pandemii, a także dwucyfrowej i wciąż rosnącej inflacji, zakończył I kw. 2022 r. z wynikiem 30,6 tys. mkw. GLA nowej podaży. Tym samym całkowite zasoby powierzchni w tym sektorze przekroczyły 12,4 mln mkw. GLA. W planach deweloperów na bieżący rok jest dostarczenie kolejnych 350 tys. mkw. GLA powierzchni handlowej, z czego 244 tys. mkw. GLA jest w budowie. Nowe inwestycje przyjmą formę głównie małych parków handlowych o profilu zakupów codziennych – wynika z najnowszych danych firmy Colliers.

Czytaj więcej

Łódź na fali wysokiego popytu

Polska Centralna cieszy się wysokim zainteresowaniem najemców i deweloperów powierzchni magazynowych. Dzięki doskonałej lokalizacji region jest atrakcyjny szczególnie dla firm logistycznych, dystrybucyjnych oraz branży e-commerce.

Czytaj więcej

Operacja logistyczna Ukraina

O pomocy humanitarnej udzielanej uchodźcom z Ukrainy przez Polaków z dr. Wojciechem Piotrowiczem, dyrektorem Humanitarian Logistics and Supply Chain Research (HUMLOG) Institute, Hanken School of Economics w Helsinkach, rozmawia Alicja Kostecka. 
 

Czytaj więcej

Geis PL w największej inwestycji na Dolnym Śląsku – Wrocław Campus 39

Z początkiem marca oddział Geis Wrocław przeniósł się z magazynu w Długołęce, do nowego parku logistycznego - Panattoni Wrocław CAMPUS 39. Inwestycja ta, zlokalizowana jest na południowy zachód od centrum Wrocławia i składa się z pięciu budynków przystosowanych zarówno do magazynowania, pracy biurowej jak i lekkiej produkcji. Jest to największe i najnowocześniejsze przedsięwzięcie dewelopera powierzchni przemysłowych i magazynowych, które wynosi 200 000 mkw. Dla Geis natomiast to niezaprzeczalna możliwość wzrostu w południowo-zachodniej części kraju, a także większy nacisk na rozwój sieci międzynarodowych.

Czytaj więcej

DACHSER - dodatkowe połączenie lotnicze między Europą a Azją

Wojna w Ukrainie, sankcje i związane z tym zamknięcie przestrzeni powietrznej przekładają się na rynek usług frachtu lotniczego. W skali globalnej zdolność przewozowa lotniczego transportu towarowego zmniejszyła się o około 20 procent. W odpowiedzi na tę sytuację DACHSER Air & Sea Logistics w ciągu najbliższych trzech tygodni uruchomi dodatkowy, cotygodniowy lot czarterowy na trasie Frankfurt-Szanghaj.

Czytaj więcej

Queris oficjalnym członkiem wspierającym stowarzyszenia PAMMS

Polskie Stowarzyszenie Zarządania Majątkiem Technicznym PAMMS zyskuje coraz większą popularność w branży dzięki aktywnej działalności jego członków. W poczet członków wspierających oficjalnie dołączył jeden z inicjatorów zrzeszenia, polski producent systemów IT dla produkcji – firma Queris.

Czytaj więcej

LITTLE GIANT EUROPE – SPECJALISTYCZNY OSPRZĘT DO WÓZKÓW WIDŁOWYCH

50 lat doświadczenia w produkcji osprzętu do wózków i ładowarek

Czytaj więcej

Jak być skutecznym w handlu online? Magazyn ostatniej mili

Dynamiczny rozwój sektora e-commerce, który w czasie pandemii nabrał niebagatelnego znaczenia, silnie wpłynął na rynek nieruchomości magazynowych. Dziś powstaje coraz więcej obiektów ostatniej mili, które dzięki obecności blisko klienta końcowego usprawniają cały proces od zamówienia produktu do jego dostarczenia. Przyczyniają się tym samym do zwiększenia satysfakcji odbiorców, którzy oczekują coraz szybszego odebrania zakupionych produktów.

Czytaj więcej