DACHSER - dodatkowe połączenie lotnicze między Europą a Azją

OTWARTY DOSTĘP

Wojna w Ukrainie, sankcje i związane z tym zamknięcie przestrzeni powietrznej przekładają się na rynek usług frachtu lotniczego. W skali globalnej zdolność przewozowa lotniczego transportu towarowego zmniejszyła się o około 20 procent. W odpowiedzi na tę sytuację DACHSER Air & Sea Logistics w ciągu najbliższych trzech tygodni uruchomi dodatkowy, cotygodniowy lot czarterowy na trasie Frankfurt-Szanghaj.

Samolot czarterowy będzie kursował między Europą a Azją raz w tygodniu, zabierając jednorazowo około 100 ton ładunku. - Dokładnie monitorujemy rozwój sytuacji i bardzo szybko zareagowaliśmy na obecne wąskie gardło w przepustowości na trasie między Szanghajem a Frankfurtem. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić naszym klientom stabilne i niezawodne usługi w tych trudnych czasach – mówi Timo Stroh, Head of Global Air Freight w DACHSER.

Obecnie na trasie Frankfurt-Szanghaj pojawiają się problemy ze zdolnością przewozową frachtu lotniczego. - Sytuacja związana z przepustowością naszej sieci na głównych lotniskach w Hongkongu i Szanghaju, jak również we Frankfurcie, który jest naszą europejską bramą do Azji, jest stabilna” – podkreśla Timo Stroh. Niemniej jednak nadal mogą zdarzyć się utrudnienia w pracy portu lotniczego w Hongkongu, związane z ogniskami koronawirusa.

Zawieszenie niektórych lotów i zamknięcie przestrzeni powietrznej w wyniku sankcji związanych z konfliktem w Ukrainie doprowadziło do wydłużenia czasu tranzytu oraz ogólnego zmniejszenia przepustowości frachtu lotniczego. Sytuację pogarsza również rosnąca cena ropy naftowej, jednak regularne połączenia lotnicze w ramach sieci DACHSER, a także loty czarterowe dla klientów między Europą a Azją, w większości odbywają się zgodnie z planem.

Przypisy