Autor: GEIS

Grupa Geis swoją siedzibę główną ma w niemieckim Bad Neustadt. Jej historia rozpoczęła się w 1945 roku, kiedy Hans Geis założył firmę transportową. W trakcie swojego istnienia rozwinęła się w globalnego dostawcę kompleksowych usług logistycznych. Grupa jest własnością i jest zarządzana od początku istnienia przez rodzinę Geis. Obecnie zatrudnia około 6100 osób, a w 2020 r. wygenerowała obrót w wysokości 1,002 miliarda Euro.
W skład Grupy wchodzą spółki z Niemiec, Szwajcarii, Luksemburga, Polski, Czech i Słowacji. Głównymi obszarami działalności Grupy Geis są usługi transportowe (przewozy paletowe drobnicowe oraz całopojazdowe), usługi logistyczne (logistyka kontraktowa, produkcja opakowań) oraz usługi Air + Sea (transport lotniczy i morski, projekty transportu specjalnego).

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Kondycja branży TSL i najważniejsze wyzwania

Pandemia koronawirusa, była i jest wyjątkową okolicznością wpływającą na świat logistyki i dystrybucji. Od 2020 roku zdefiniowała od nowa globalne łańcuchy dostaw. Obudziła także świadomość wielu organizacji, dotyczącą takich aspektów prowadzenia działalności jak niezbędna dywersyfikacja dostawców, skracanie łańcuchów dostaw, tworzenie strategii logistycznych, budowanie alternatywnych modeli transportowych itp.

Czytaj więcej

Geis PL w największej inwestycji na Dolnym Śląsku – Wrocław Campus 39

Z początkiem marca oddział Geis Wrocław przeniósł się z magazynu w Długołęce, do nowego parku logistycznego - Panattoni Wrocław CAMPUS 39. Inwestycja ta, zlokalizowana jest na południowy zachód od centrum Wrocławia i składa się z pięciu budynków przystosowanych zarówno do magazynowania, pracy biurowej jak i lekkiej produkcji. Jest to największe i najnowocześniejsze przedsięwzięcie dewelopera powierzchni przemysłowych i magazynowych, które wynosi 200 000 mkw. Dla Geis natomiast to niezaprzeczalna możliwość wzrostu w południowo-zachodniej części kraju, a także większy nacisk na rozwój sieci międzynarodowych.

Czytaj więcej