Geis PL w największej inwestycji na Dolnym Śląsku – Wrocław Campus 39

OTWARTY DOSTĘP

Z początkiem marca oddział Geis Wrocław przeniósł się z magazynu w Długołęce, do nowego parku logistycznego - Panattoni Wrocław CAMPUS 39. Inwestycja ta, zlokalizowana jest na południowy zachód od centrum Wrocławia i składa się z pięciu budynków przystosowanych zarówno do magazynowania, pracy biurowej jak i lekkiej produkcji. Jest to największe i najnowocześniejsze przedsięwzięcie dewelopera powierzchni przemysłowych i magazynowych, które wynosi 200 000 mkw. Dla Geis natomiast to niezaprzeczalna możliwość wzrostu w południowo-zachodniej części kraju, a także większy nacisk na rozwój sieci międzynarodowych.

Wrocław Campus 39, to świetny wybór dla e-commerce i firm logistycznych. Jedną z kluczowych przewag obiektu jest lokalizacja. Mamy tu bliskość autostrady A4 (E40), która umożliwia wygodny dojazd zarówno regionalnie do Górnego Śląska i Krakowa, jak i międzynarodowo do Berlina, oraz drogi ekspresowej S8, pozwalającej na szybkie połączenie z Warszawą i Łodzią czy też czeską Pragą. Kolejnym bardzo dużym atutem lokalizacyjnym jest niewielka odległość (15 km) od międzynarodowego lotniska.

Przeprowadzka do nowego oddziału Wroclaw Campus 39, to spojrzenie w przyszłość. Przy aktualnych wzrostach wolumenowych sięgających ponad 30%, oznacza to usprawnienie operacji odbywających się w magazynie, oraz możliwość znaczącej optymalizacji procesów wpływających na wszystkie parametry od jakościowych po kosztowe.” – mówi Damian Gołębiowski, dyrektor oddziału Wrocław. Powierzchnia magazynowa Campus 39 to łącznie ponad 180 000 mkw, a powierzchnia biurowa wynosi około 14 000 mkw. Geis dla swoich potrzeb korzysta z niemal 6300 mkw powierzchni z możliwością powiększenia o dodatkową przestrzeń. Do dyspozycji Grupy Geis jest dostępnych 43 doków rozładunkowych oraz 1 brama z poziomu zero. W nowym obiekcie wykorzystywane są wyłącznie nowoczesne wózki widłowe o napędzie litowo-jonowym. Dzięki takiej technologii główne procesy magazynowe będą realizowane sprawnie i bez zakłóceń. Co więcej zarówno szybkość transportu od nadawcy do odbiorcy będzie zdecydowanie większa, jak i umocni się jakość dostawy.

Bardzo istotnym faktem dla Geis było to, że cała inwestycja przeszła certyfikację środowiskową metodą BREEAM na poziomie „Excellent”. „Przy wyborze lokalizacji zwróciliśmy przy projektach także uwagę na to, iż deweloper dostarczy szereg rozwiązań zarówno z zakresu ekologii, jak i wellbeingu, co w poprzednim naszym obiekcie nie miało miejsca. Biura i magazyn spełniają bardzo wysokie standardy, które nie odbiegają, a nawet przewyższają poziomem konkurencję. Z pewnością przełoży się to nie tylko na zadowolenie pracowników i ich zaangażowanie, ale przede wszystkim na parametry, za które jako oddział jesteśmy odpowiedzialni” – dodaje Damian Gołębiowski.

Na terenie kampusu użyto również systemów ograniczających zużycie wody, energii i ciepła, a także znacznie ograniczających emisję CO2. Natomiast dla pracowników kompleksu udostępniono m.in. zielone strefy relaksu, infrastrukturę rowerową, czy dostęp do stacji ładownia samochodów elektrycznych.

Geis PL dysponuje już 21 oddziałami na terenie całej Polski. Relokacja do nowego obiektu we Wrocławiu jest początkiem zmian operacyjnych w 2022 roku. Firma jest już w trakcie przeprowadzek do większych magazynów także w Rzeszowie i Olsztynie, a w planach ma również Poznań oraz Lublin.  

Przypisy