Zrównoważony rozwój w branży KEP

Rozmowa z Danielem Carrerą, prezesem UPS Europe

RAPORT

Jednym z głównych celów przedstawionych w strategii ESG UPS jest elektryfikacja floty oraz osiągnięcie neutralności węglowej do 2050 r. Niemal 30% rocznego zużycia paliw w UPS stanowią paliwa alternatywne, rozwijana jest również flota elektrycznych rowerów dla kurierów w ramach ograniczania emisji dwutlenku węgla i poziomu hałasu w miastach.

Początki firmy UPS to rok 1907, choć nazwa UPS została wymyślona ponad dekadę później. Ponad sto lat działalności na rynku świadczy o tym, że przetrwali Państwo niejeden kryzys. Czy dzięki doświadczeniu nabywa się odporności na kolejne wydarzenia i kryzysy takie, jakich doświadczamy dzisiaj?

W ciągu ostatniej dekady przed całym światem, także tym biznesowym, pojawiły się bezprecedensowe wyzwania. Doświadczenia związane z pandemią COVID-19 pokazały, że jako firma jesteśmy odporni, przygotowani na zmiany i zdolni do adaptacji. Utrzymaliśmy ciągłość naszych usług, co świadczy o tym, że jesteśmy niezawodnym partnerem handlowym dla naszych klientów. 

Obecna trudna sytuacja makroekonomiczna i dynamicznie zmieniające się otoczenie biznesowe stawiają przed firmami wiele wyzwań. Gospodarka światowa nieco osłabła, co widać zarówno w Europie, jak i globalnie. Mając na uwadze zmieniający się...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!

Przypisy