Ranking tsl - Realne wzrosty i obniżony optymizm

RAPORT

Rok 2021 był jednym z najlepszych w historii branży transportu, logistyki i spedycji. Firmy notowane w rankingu „Dziennika Gazety Prawnej” wykazały rekordowe przychody i wysokie zyski. Przedsiębiorcy jednak mniej optymistycznie patrzą w przyszłość niż jeszcze rok temu. W 27. edycji rankingu TSL uczestniczyły 74 firmy, średnie tempo wzrostu ich przychodów w ciągu roku wyniosło 34%, a łączna wartość sięgnęła blisko 41 mld zł.

Podczas gali, która odbyła się 23 czerwca w Warszawie, nagrody odebrali laureaci 27. edycji rankingu „Dziennika Gazety Prawnej”. W głównym zestawieniu firmy zostały uhonorowane na podstawie kryterium przychodów z działalności TSL wyłonieni zostali również zwycięzcy w sześciu kategoriach: spedycja drogowa, spedycja morska/oceaniczna, transport drogowy, usługi logistyczne, usługi magazynowe oraz według dynamiki przychodów z działalności TSL.

Największe obroty

Pierwsze miejsce w tegorocznej edycji rankingu oraz najwyższe przychody osiągnęła Grupa Raben. Jak mówił podczas gali Krzysztof Hajduk, dyrektor sprzedaży Raben Logistics Polska, rok 2021 był dla Grupy Raben rokiem akwizycji i zrównoważonego rozwoju. – Staraliśmy się dużo inwestować w technologie i innowacje tak, żeby ten proces, który dostarczamy był przyjemniejszy, łatwiejszy i lepiej wykorzystywał zaso...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!

Przypisy