Dołącz do czytelników
Brak wyników

PRODUKTY

1 kwietnia 2021

NR 2 (Marzec 2021)

Pięć start-upów IFOY 2021. Jakie start-upy mają szansę na intralogistyczne Oskary?

0 374

To już ostatnia prosta przed finałem konkursu IFOY AWARD 2021 (International Intralogistics and Forklift Truck of the Year). W dziewiątej edycji „Oskarów intralogistyki” jury wybrało 17 urządzeń i rozwiązań 14 producentów, które będą rywalizować o tytuł najlepszych produktów intralogistycznych roku. Aż pięć z nich walczy o nagrodę w kategorii „Start-up roku”.

Do organizatorów trafiło tym razem 36 zgłoszeń. Wśród finalistów znalazły się pojazdy sterowane automatycznie (AGV), roboty, pojazdy specjalne, oprogramowanie i złożone rozwiązania magazynowe. 
– W tym roku jury w swoich nominacjach skupiło się na kilku topowych modelach wśród klasycznych wózków widłowych i sprzętu magazynowego, natomiast bardzo mocno skupiło się na magazynie nie tak odległej przyszłości. To jest jasne określenie, dokąd zmierza rozwój w intralogistyce; autonomizacja, technologia, oprogramowanie i całościowe rozwiązania są obecnie ważniejsze niż kiedykolwiek. Finały będą bardzo emocjonujące. Tylko ci, którzy przewyższają swoich bezpośrednich konkurentów pod względem innowacyjności, mają szansę na wygraną – mówi Anita Würmser, przewodnicząca jury IFOY.
Oceniane kryteria obejmują wartość innowacji, technologię, ergonomię i obsługę, bezpieczeństwo, atrakcyjność rynkową, projekt i korzyści dla klienta, a także opłacalność i zrównoważony rozwój. Warto wiedzieć: finalistów porównuje się nie w poszczególnych kategoriach, ale z konkurencyjnymi produktami i rozwiązaniami na rynku. 
 

POLECAMY

Kategoria start-upów: skaner backhand z ekranem dotykowym HS 50 od NIMMSTA


Start-upy na czele

Zdecydowanie największe zagęszczenie kandydatów panuje w kategorii start-upów. Jury nominowało aż pięć rozwiązań. Firma NIMMSTA została doceniona za HS 50, pierwszy skaner backhand z ekranem dotykowym, który umożliwia skanowanie ręczne. Przy wadze 45 g jest on najlżejszym i najmniejszym skanerem backhandowym. Rejestruje kody kreskowe 1D, 2D, POSTAL i DOT z odległości do 4 m przy wysokim poziomie wydajności.
 

Kategoria start-upów: z Platforma LOGISTICS INTERCHAT firmy OPPIDUM TIC


Interaktywny interfejs użytkownika na ekranie dotykowym Paperwhite zapewnia użytkownikowi wszystkie istotne dane dotyczące procesu skanowania oraz umożliwia wprowadzanie i potwierdzanie. Zgodnie z zasadą „zaloguj się i zostaw to w kieszeni” wyświetlacz dotykowy może być używany zarówno jako dodatkowy wyświetlacz, jak i jednostka wejściowav w procesie, w związku z czym nie jest potrzebne żadne inne urządzenie.
Kolejnym wyróżnionym start-upem jest firma OPPIDUM TIC z platformą LOGISTICS INTERCHAT. Platforma została stworzona, aby rozwiązywać problemy komunikacyjne spedytorów z pracownikami w centrach załadunku i rozładunku. Chodzi głó...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy