Dołącz do czytelników
Brak wyników

RAPORT

5 sierpnia 2021

NR 4 (Lipiec 2021)

Kto rozwija rynek usług logistycznych? Operatorzy logistyczni w najnowszym Magicznym Kwadrancie Gartnera

0 148

„Magic Quadrant for Third-Party Logistics, Worldwide” to coroczne zestawienie globalnych dostawców usług logistycznych opracowywane przez Gartnera, międzynarodową firmę badawczo-doradczą. Z końcem czerwca br. poznaliśmy statusy 17 międzynarodowych spółek logistycznych poddanych ocenie pod kątem spójności wizji i skuteczności jej realizacji.

W zależności od uzyskanych wyników firmy umieszczane są w jednym z czterech kwadrantów i nadawany jest im status liderów rynku, firm pretendujące do miana liderów, wizjonerów oraz niszowych graczy. 
W tegorocznej odsłonie wśród liderów znaleźli się: DHL, XPO Logistics, Schenker, Geodis, UPS Supply Chain Solutions, Kuehne+Nagel oraz CEVA Logistics. – Liderzy dobrze wypadają w wysoko cenionych kryteriach, którymi są zdolność do realizacji i kompletność wizji. To oznacza, że wiodący dostawcy mają rozbudowaną ofertę usług i infrastrukturę, dostępną na całym świecie. Rozumieją rynek, trendy oraz potrzeby klientów i wiedzą, jak przełożyć je na wdrażanie oferty usług, specjalizując się w obsłudze wielu branż. 
Są znakomici w realizacji usług logistycznych we wszystkich sektorach, prowadzą bardzo profesjonalny i kompleksowy biznes. Liderzy mają też dobrze opracowane strategie i modele biznesowe, które pozwalają im na ciągłe rozszerzanie potencjału, zasięgu i specjalizacji branżowej, doskonale radzą sobie także z oferowaniem usług dla różnych segmentów klientów. Inwestują w innowacyjne mechanizmy i możliwości, tak aby rozwijać sztukę logistyki w branży. Liderzy cieszą się zaufaniem największych światowych korporacji, pomagając im w realizacji globalnych łańcuchów dostaw – oceniają analitycy Gartnera. 
– Wierzymy, że wyjątkowo dobry wynik nasze...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy