Ceny w najlepszych lokalizacjach wzrosną. Okiem ekspertów

RAPORT

Jakie niepokojące sygnały, które istotnie wpłyną na koszty budowy, utrzymania bądź zarządzania powierzchnią magazynową, z perspektywy użytkowników płyną z rynku? Czy stawki czynszu za najem powierzchni magazynowych i koszty budowy nowych obiektów przemysłowych pójdą w górę? Pytamy ekspertów.

Czynsze poszły w górę

Na rynku nieruchomości magazynowych i przemysłowych czynsze poszły w górę. Zdecydowana większość deweloperów podniosła już stawki czynszu. Co więcej, trend wzrostowy może się utrzymać i niewykluczone, że należy spodziewać się kolejnych korekt w górę. 

Na koniec 2018 r. czynsze bazowe wahały się od 2,7 euro do 4,2 euro za metr kwadratowy na miesiąc w przypadku wielkopowierzchniowych obiektów, sięgając 5,35 euro za metr kwadratowy na miesiąc w mniejszych modułach zlokalizowanych na terenie Warszawy. Pomimo wzrostu stawek czynszu w dalszym ciągu koszt najmu nowoczesnych powierzchni magazynowych i przemysłowych w Polsce jest konkurencyjny wobec państw Europy Zachodniej. Między innymi dzięki temu nasz kraj nadal c...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!

Przypisy