Autor: Marta Kodym

.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Miło było Was zobaczyć na żywo! Relacja z 3. edycji Kongresu Supply Chain

9 września br. w hotelu Novotel Warszawa Airport odbyła się trzecia edycja Kongresu Supply Chain. Po raz pierwszy od początku pandemii mieliśmy okazję spotkać się stacjonarnie w logistycznym gronie i przedyskutować doświadczenia związane z działaniem w turbulentnym okresie pandemii COVID-19. Ponad 100 uczestników, 20 ekspertów, tematy ciągłości i widoczności łańcucha dostaw. Jak było? Przeczytajcie sami!

Czytaj więcej

Rola kierowców jest nie do przecenienia – są twarzą logistyki. Rozmowa z Jakubem Knauerem, menedżerem ds. transportu Jeronimo Martins Polska

O niedoborach kadrowych, nowych technologiach w transporcie, programach mentorskich przeznaczonych dla studentów logistyki i polubieniu swojej pracy – z Jakubem Knauerem, menedżerem ds. transportu Jeronimo Martins Polska, rozmawia Marta Kodym.

Czytaj więcej

Razem po zielonej stronie mocy. Relacja z 10. edycji LOGDAYS

15–16 czerwca br. online odbyła się okrągła, dziesiąta edycja Ogólnopolskich Warsztatów Szefów Logistyki LogDays. Ten niezwykły, zielony jubileusz świętowaliśmy w gronie ponad 200 uczestników, 27 ekspertów, podczas 14 prelekcji i 2 dyskusji. W ciągu dwóch dni merytorycznych spotkań, w całości poświęconych proekologicznemu zarządzaniu logistyką, nie zabrakło śmiałych tez, trafnych spostrzeżeń i wniosków.

Czytaj więcej

500 pojazdów miesięcznie mniej. Case study – RTV EURO AGD wprowadza aplikację optymalizującą proces dostawy

Skrócenie czasu doręczeń towarów o 50%, optymalne wykorzystanie floty samochodowej i redukcja emisji spalin na poziomie kilkunastu ton rocznie to główne korzyści wynikające z wdrożenia aplikacji wspierającej proces dostaw w RTV EURO AGD. Jak przebiegał cały proces i co okazało się największym wyzwaniem przy wdrażaniu aplikacji?

Czytaj więcej

Hermes I w trasie. Case study – pierwszy w Polsce pilotaż komercyjnych dostaw z użyciem dronów w sieci Decathlon

Dwie rakietki do ping-ponga i trzy piłeczki, zegarek dla biegacza i koszulka – to właśnie te rzeczy znajdowały się w ładunku przetransportowanym w ramach pierwszej komercyjnej dostawy z użyciem dronu, która odbyła się 11 maja br. w Lublinie dla sieci Decathlon. Napędzany ośmioma silnikami dron Hermes w kilka minut po starcie dotarł do klienta, dostarczając zamówienie, po czym kontynuował lot do lądowiska docelowego, pokonując łącznie 12 km.

Czytaj więcej

Jak opakować e-commerce? Relacja z Profesjonalnych Warsztatów Magazynowych online w Centrum Logistycznym 3LP

Czy temat poruszany w prezentacji warto rozwinąć w formie dłuższego szkolenia – to jedna z kwestii, o którą dopytujemy podczas wydarzeń organizowanych przez redakcję. Prawie 200 pytań zadanych w czasie 20. edycji Profesjonalnych Warsztatów Magazynowych niejako odpowiada samo za siebie i podpowiada nam, że odsłona ta była po brzegi zapakowana wartościowymi treściami.

Czytaj więcej

Peak wiedzy i zastrzyk nowości. Relacja z Kongresu Modern Warehouse 2020

Za nami 12. edycja Ogólnopolskiego Kongresu Magazynowania i Logistyki Modern Warehouse, wydarzenia organizowanego przez redakcję dwumiesięcznika „Nowoczesny Magazyn”. Dwa dni ubrane w sześć paneli tematycznych, cztery moderowane dyskusje, jedenaście studiów przypadku, premiery nowych marek, unikalnych produktów, wirtualną platformę targową… Blisko 200 uczestników „wyposażonych” przez ponad trzydziestu ekspertów w wiedzę, spostrzeżenia i opinie dotyczące bieżących i kluczowych tematów związanych z funkcjonowaniem centrów dystrybucyjnych i magazynów. Wszystko – online!

Czytaj więcej