Dołącz do czytelników
Brak wyników

PROJEKTY , OTWARTY DOSTĘP

4 czerwca 2021

NR 3 (Maj 2021)

500 pojazdów miesięcznie mniej. Case study – RTV EURO AGD wprowadza aplikację optymalizującą proces dostawy

0 366

Skrócenie czasu doręczeń towarów o 50%, optymalne wykorzystanie floty samochodowej i redukcja emisji spalin na poziomie kilkunastu ton rocznie to główne korzyści wynikające z wdrożenia aplikacji wspierającej proces dostaw w RTV EURO AGD. Jak przebiegał cały proces i co okazało się największym wyzwaniem przy wdrażaniu aplikacji?

O szansach upatrywanych w digitalizacji mówi się od wielu lat. Jej zestawienie z automatyzacją do niedawna postrzegane było jako katalizator rozwoju logistyki. Trudno więc dziwić się, że wiele firm coraz śmielej wdraża nowe rozwiązania usprawniające działanie procesów. Na ten krok zdecydowała się ostatnio polska firma działająca na rynku sprzedaży sprzętu elektronicznego oraz sprzętu gospodarstwa domowego – RTV EURO AGD, wdrażając uszytą na miarę aplikację mobilną wspierającą dostawy do klienta. 

POLECAMY

O aplikacji 

Wdrożona aplikacja przeznaczona jest dla pracowników firmy, a dokładniej rzecz ujmując – dla techników-dostawców i techników-instalatorów. Jej zadaniem jest przekazywanie, w trybie online, bieżących informacji dotyczących dostawy: docelowej godziny jej realizacji oraz przewidywanych zdarzeń mogących mieć wpływ na zaplanowaną trasę, np. trudności w realizacji usługi, wynikających z obiektywnych przeszkód (którymi mogą być niedziałająca winda, trudno dostępna instalacja gazowa lub elektryczna uniemożliwiająca szybkie zainstalowanie sprzętu, a nawet limit płatności na karcie klienta stwarzający konieczność oczekiwania na zmianę limitów w banku itp.), czy konieczności wstrzymania dostawy u jednego z klientów, jeśli nie można zastać go pod wskazanym adresem dostawy.
Aplikacja zawiera dokumentację, informacje o liczbie produktów do dostarczenia i konkretnych czynnościach, które muszą wykonać technicy-dostawcy i technicy-instalatorzy, realizując dane zamówienie. Pozwala to na większą automatyzację działań, a w konsekwencji łatwiejsze planowanie codziennej pracy.
Nowe rozwiązanie cyfrowe wprowadzone zostało głównie z myślą o pracownikach, ale klienci również odczuwają jego korzyści. Dzięki niemu natychmiast po dostawie na wskazany adres e-mail otrzymują komplet elektronicznych dokumentów dotyczących danej transakcji wraz z fakturą. Pomaga to znacząco skrócić i ułatwić proces obsługi posprzedażowej. Wystarczy, że pracownikowi Działu Obsługi Klienta EURO udostępnione zostaną otrzymane wcześniej informacje o dostawie, niezbędne do obsługi zgłoszeń klienckich. Aplikacja to także dodatkowa korzyść, szczególnie pożądana w dobie pandemii – możliwość bezkontaktowego potwierdzania odbioru dostawy za pomocą unikalnego kodu.
 


Rozwój aplikacji

Prace nad projektem rozpoczęły się w maju 2020 r. Pierwsze wdrożenie produ...

Artykuł jest dostępny w całości tylko dla zalogowanych użytkowników.

Jak uzyskać dostęp? Wystarczy, że założysz bezpłatne konto lub zalogujesz się.
Czeka na Ciebie pakiet inspirujących materiałow pokazowych.
Załóż bezpłatne konto Zaloguj się

Przypisy