Zmienia się funkcja spedycji - Rozmowa

MENEDŻER

Akcesja Polski do UE otworzyła przed naszymi przewoźnikami samochodowymi niespotykane dotąd możliwości rozwoju – mówi Marek Tarczyński, prezes Polskiej Izby Spedycji i Logistyki w rozmowie z Januszem Mincewiczem.

W przyszłym roku Polska Izba Spedycji i Logistyki będzie obchodzić 30-lecie powstania. Co jest największym sukcesem Izby w czasie jej prawie trzech dekad działalności?

Polska Izba Spedycji i Logistyki utworzona w listopadzie 2001 r. jest kontynuatorką Polskiego Związku Spedytorów Międzynarodowych, powołanego przez grono trójmiejskich spedytorów w lutym 1993 r., których zamiarem było reprezentowanie całego środowiska spedycyjnego. Podstawowym zadaniem Izby jest ochrona praw i reprezentowanie interesów członków m.in. wobec organów władzy i administracji państwowej, samorządu terytorialnego, międzynarodowych organizacji spedytorów, załadowców i przewoźników. Konsekwencja, stabilność i wytrwałość w organicznym podejściu do realizowanych zadań zapewniły Izbie pozycję niekwestionowanego reprezentanta polskiej społeczności spedytorów i logistyków w kraju i za granicą. PISiL jest wyłącznym przedstawicielem Polski w dwóch głównych organizacjach międzynarodowych branży spedycyjno-logistycznej: światowej FIATA, z siedzibą w Genewie, i unijnej CLECAT, w Brukseli. Z listy licznych inicjatyw Izby warto wymienić zmianę fiskalnych narzędzi rozliczania należności celno-podatkowych, które podniosły konkurencyjność nie tylko branży TSL, ale i naszych portów morskich, lotniczych oraz magazynów korzystających z procedur cel...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!

Przypisy