Regały do walki o metry kwadratowe. Jaki system regałów umożliwia pozyskanie więcej przestrzeni magazynowej?

PRODUKTY

Miejsca magazynowe są obecnie na wagę złota. Każdy metr sporo kosztuje. Rzecz zatem w tym, aby dostępną powierzchnię wykorzystać możliwie jak najbardziej efektywnie. Sposobów jest wiele. W każdym przypadku w istocie nie tylko obniżamy koszt każdego metra kwadratowego magazynu, ale też sporo możemy zaoszczędzić, np. na podatku od nieruchomości. 

Zastosowanie rozwiązania pozwalającego na znaczące zwiększenie powierzchni magazynowej bez konieczności budowy nowej hali to ewidentna korzyść. Zapewnia oszczędności w ogrzewaniu, oświetleniu, zabezpieczeniu przeciwpożarowym, ochronie towaru itp. Większość propozycji wiąże się jednak ze sporymi kosztami. A co może zrobić gospodarz magazynu, mając do dyspozycji mocno ograniczony budżet? 

Druga młodość antresoli              

Antresole często nazywane są również platformami lub pomostami. Modułowa konstrukcja pozwala na dokonywanie zmian, kiedy tylko jest to niezbędne. Specjaliści z Regaluksu podkreślają, że antresole mogą przyczynić się do podwojenia, a nawet potrojenia przestrzeni składowania, nie pociągając za sobą dużych wydatków. Podają nawet szacunkowy przykład oszczędności, jakie można uzyskać dzięki antresoli magazynowej. Okazuje się, że koszt tak uzyskanej dodatkowej powierzchni magazynowej jest mniejszy od podstawowej o 30-50%. – Dodatkowa powierzchnia w hali zabudowana antresolą jest średnio trzy razy tańsza niż rozbudowa obiektu, a czas realizacji to ok. 10-12 tygodni, natomiast w przypadku obiektu wynajmowanego zwraca się po ok. 30 miesiącach – mówią p...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!

Przypisy