Logistyczne Oskary rozdane Laureaci IFOY Award 2021

PRODUKTY

International Intralogistics and Forklift Truck of the Year, w skrócie IFOY Award to laury przyznawane dorocznie konstruktorom i wytwórcom produktów i usług dla magazynowania i transportu wewnętrznego. W założeniu mają być najbardziej prestiżowymi wyróżnieniami w branży. Tegoroczna edycja znalazła swój finał 5 lipca.

W tym roku jury skoncentrowało się na kilku topowych modelach w klasycznych wózkach widłowych i sprzęcie magazynowym, a w nominacjach bardzo mocno skupiło się na magazynie nie tak odległej przyszłości. To jasne stwierdzenie, dokąd zmierza droga w intralogistyce. Autonomia, technologia, oprogramowanie i holistyczne rozwiązania są teraz ważniejsze niż kiedykolwiek – tłumaczyła wiosną tego roku przyznanie 17 nominacji Anita Würmser, przewodnicząca jury IFOY. W finale znalazły się m.in. autonomiczne środki transportu, roboty, pojazdy specjalne, oprogramowanie oraz kompleksowe rozwiązania magazynowe. Po trwającej kilka miesięcy żmudnej procedurze (w tym testach) wybrano szóstkę najlepszych. Oceniano m.in. wartość innowacji, technologię, ergonomię i obsługę, bezpieczeństwo, atrakcyjność rynkową, korzyści dla klienta, a także opłacalność i zrównoważony rozwój. Cechą IFOY Award jest to, że finalistów porównuje się nie w poszczególnych kategoriach, ale z konkurencyjnymi produktami i rozwiązaniami na rynku. 
 

Cargotec Engineering Ireland zapewniła sobie miejsce na podium, prezentując drugą generację podwieszanego wózka widłowego MOFFETT E4-25.3NX


Podwieszany… na prąd

Podwieszane wózki widłowe to praktyczne rozwiązanie pomagające kierowcom ciężarówek wykonywać samodzielnie pra...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!

Przypisy