Jak w ostatnich latach zmienił się polski rynek magazynowy? - Rozmowa

MENEDŻER

– Polski rynek magazynowy zawsze był atrakcyjny dla klientów ze względu na znacznie niższe koszty operacyjne niż w pozostałych krajach Europy Środkowo-Wschodniej – mówi Artur Malarski, dyrektor logistyki kontraktowej w ROHLIG SUUS Logistics, w rozmowie z Januszem Mincewiczem.

ROHLIG SUUS Logistics podkreśla, że ma swoje magazyny w strategicznych lokalizacjach w kraju. Co dla Państwa znaczy strategiczna lokalizacja? 

W tej chwili prowadzimy operacje logistyczne w 21 lokalizacjach na terenie całej Polski. Na łącznej powierzchni magazynowej 300 000 m² składujemy średnio 1,5 mln palet. Do końca 2022 r. otworzymy pierwszy magazyn poza granicami Polski w Europie Środkowo-Wschodniej. Wszystkie nasze lokalizacje znajdują się w dobrze zaplanowanych i przemyślanych miejscach. Z operacyjnego punktu widzenia istotne jest łączenie usług logistycznych z przeładunkowymi usługami terminali. W ten sposób nasi klienci korzystają z rozbudowanej drobnicowej sieci transportowej, równocześnie nie ponosząc kosztów kolekcji swoich produktów. Tym samym zapewniamy kontrolę procesu od przygotowania przesyłki do dostarczenia jej do finalnego odbiorcy. Strategiczna lokalizacja to również taka, która jest blisko siedziby naszego klienta, dlatego najwięcej powierzchni magazynowych posiadamy w centrach biznesowych, tj. w centrum i na południu kraju.

 

Artur Malarski, dyrektor logistyki kontraktowej w ROHLIG SUUS Logistics
 

Firma stawia na rozwój logistyki kontraktowej. Jak ten rozwój od...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!

Przypisy