Ekologiczny Kanał Gliwicki już po modernizacji - rozmowa

MENEDŻER

– Kanał Gliwicki ma już parametry drogi wodnej III klasy i dąży do osiągnięcia V klasy drogi wodnej – mówi w rozmowie z Januszem Mincewiczem Marcin Jarzyński, p.o. Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach, Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. W 2024 r. Kanał Gliwicki będzie alternatywą dla transportu drogowego i kolejowego.

Kierowany przez Pana Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach od kilku lat inwestuje w modernizację Kanału Gliwickiego. Jaki jest ich koszt?

Modernizacja śluz Kanału Gliwickiego zakończyła się w 2021 r. wraz z oddaniem do użytkowania ostatnich modernizowanych śluz żeglugowych na tej drodze wodnej: Sławięcice i Nowa Wieś. Koszt ich modernizacji wyniósł ponad 70 mln zł. Zadanie to zrealizowaliśmy przy dofinansowaniu środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w latach 2014–20. 

 

Marcin Jarzyński, p.o. Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach, Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie

 

Czy Kanał jest już w całości zmodernizowany?

Po upływie roku od ukończenia po...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!

Przypisy