Bez historycznego precedensu. Rozmowa z Magdaleną Szulc, dyrektor SEGRO na Europę Centralną

MENEDŻER

O tym, co wydarzyło się 100 lat temu w brytyjskim Slough, jak pandemia COVID-19 wpływa na rynek powierzchni logistycznych i decyzje najemców oraz planach na bliską przyszłość, z Magdaleną Szulc, dyrektor SEGRO na Europę Centralną, rozmawia Magdalena Libiszewska.

Magdalena Szulc, dyrektor SEGRO na Europę Centralną


Magdalena Szulc
Pracuje w SEGRO od końca 2005 r., tj. od początku działalności firmy w regionie. W 2009 r. awansowała na stanowisko dyrektora Business Unit Central Europe. Odpowiada za zarządzanie operacjami w regionie i wdrażanie strategii firmy w oparciu o rozwój i rozbudowę portfela logistycznego i nieruchomości przemysłowych w kluczowych lokalizacjach. Ma ponad 18-letnie doświadczenie w branży nieruchomości, potwierdzone certyfikatem RICS.
 

Sto lat temu nie było Pani, nie było mnie, ale zaczęła się jedna z wielu historii, która w pewien sposób nas połączyła. Zna ją Pani zapewne lepiej niż ja, a bardzo zależałoby mi, by nasi czytelnicy właśnie teraz ją usłyszeli. Co wówczas wydarzyło się w brytyjskim Slough?

Historia SEGRO miała swój początek dokładnie 19 maja 1920 r. To właśnie wtedy lord Percival Perry, komandor Redmond McGrath i sir Noel Mobbs wspólnie utworzyli firmę The Slough Trading Company Ltd, nabywając za 7 mln funtów magazyn połączony z warsztatem pojazdów wojskowych o powierzchni 2,7 km² z budynkami zajmującymi obszar ponad 167 tys. m² i przechowywanymi w nich 17 000 uszkodzonych pojazdów wojskowych. Do 1925 r. ostatnie z nich zostały naprawione i sprzedane, a firma skoncentrowała się na wynajmie budynków innym podmiotom, zmieniając w 1926 r. nazwę na Slough Estates Ltd. W latach 50. firma rozszerzyła swoją działalność poz...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!

Przypisy