Tworzenie nowoczesnych umów relacyjnych. Koncepcja vested ma już 10 lat

ZARZĄDZANIE

Od czasu publikacji pierwszej książki o tematyce Vested minęło właśnie 10 lat. Powstała w tym okresie seria książek prowadzących przez kolejne etapy podróży z modelem biznesowym, metodyką projektową oraz sposobem myślenia w duchu Vested. Każda z książek skupia się na konkretnym celu, i odpowiada na pytania: dlaczego, co, jak, kiedy i kto?

Kiedy 10 lat temu na konferencji Forum Praktyków Logistyki opowiadałem o praktycznych aspektach nowego sposobu budowania modeli współpracy w ramach łańcuchów dostaw, większość uczestników tylko wzruszała ramionami: ot, kolejna amerykańska teoria, jakich wiele powstaje każdego roku. Sam wówczas nie do końca jeszcze rozumiałem, że tworzy się coś nowego, rewolucyjnego, co będzie miało tak ogromny wpływ na praktyki biznesowe oraz na świat akademicki.
Kiedy już widziałem, że laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii z roku 2009, prof. Oliver Williamson, który otrzymał to wyróżnienie za teorię rozwiązywania konfliktów korporacyjnych, stał się „orędownikiem ruchu Vested”, to moje wątpliwości co do doniosłości prac Kate Vitasek i zespołu naukowców z Uniwersytetu Tennessee zostały ostatecznie i definitywnie rozwiane, a ja sam dołączyłem do systemu Vested, stając się pierwszym i jak do tej pory jedynym w Polsce Vested Center of Excellence. 
Ostatnie wydarzenia, a w szczególności ogromne zainteresowanie kolejnego laureata Nagrody Banku Szwecji im. Alfreda Nobla w dziedzinie ekonomii, z 2016 r., Olivera Harta, który wskazuje w swoich pracach na niekompletność umów transakcyjnych, skłaniają do powrotu do...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!

Przypisy