Dołącz do czytelników
Brak wyników

MENEDŻER

11 kwietnia 2022

NR 2 (Marzec 2022)

Synergia wynikająca z fuzji
Mantis łączy siły z ecovium

0 159

O fuzji dwóch graczy na rynku rozwiązań IT do zarządzania łańcuchem dostaw z Faidonem Daskopoulosem, EMEA Director Mantis, rozmawia Alicja Kostecka.  
 

Jakie były przesłanki dla tej fuzji i jakie ma to przynieść spodziewane efekty?


Przeprowadziliśmy w Mantis rozległe badanie rynku, w wyniku którego stwierdziliśmy, że przyszłość łańcucha dostaw leży w konwergencji SCE, gdzie silosy funkcjonalne SCE podlegają rozbiciu, a procesy gospodarcze są rozkładane, optymalizowane i synchronizowane w ramach tradycyjnych silosów funkcjonalnych. Przystępując do omawiania potencjalnej, wspólnej przyszłości, nakreśliliśmy podobne cele i zdaliśmy sobie sprawę z naszej wzajemnej kompatybilności w związku z oferowanym przez nas oprogramowaniem i rozwiązaniami IT dla łańcucha dostaw. Nasze podmioty uzupełniają się również pod względem miejsc prowadzenia działalności.

POLECAMY


Jaką wartość dodaną zapewni fuzja?


Mantis to międzynarodowy lider w zakresie systemów WMS, natomiast ecovium jest wiodącym dostawcą rozwiązań logistycznych w regionie DACH. Łączymy siły, oferując zintegrowane, nowoczesne rozwiązania SCE (Supply Chain Execution) na poziomie międzynarodowym, ujednolicając platformy WMS/TMS, przesyłowe, celne itd.

Poprzez połączenie naszych specjalizacji tworzymy nową jakość. Naszą wspólną wizją jest oferowanie klientom inteligentnych optymalizacji procesów zachodzących w ramach łańcuchów dostaw, typu E2E (end-to-end). To właśnie w tym obszarze znajduje się nasza wartość dodana.


Fuzja Mantis i ecovium weszła w życie natychmiast po jej ogłoszeniu, pod egidą ecovium. Jaka będzie rola Mantis w tym nowym układzie? W jaki sposób pomoże to w realizacji strategii rozwoju grupy?

Jak już wspomniałem, Mantis to wiodący międzynarodowy dostawca oprogramowania i rozwiązań WMS, z globalnym zasięgiem i rozległym doświadczeniem. Połączenie rozwiniętego przez Mantis, wielokrotnie nagradzanego systemu WMS z r...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy