Stabilność niestabilnym zagadnieniem logtok – dyskusja trzecia: o stabilnym rozwoju

MENEDŻER

Renata Osiecka z AXI IMMO Group, Jacek Ożański z InPost, Kamil Kulma z ASAJ, Łukasz Musialski z Chaingers w roli moderatora, temat – stabilny rozwój, czyli o tym, jak planować inwestycje w logistyce we właściwym momencie i z właściwymi kompetencjami. To w skrócie trzecia dyskusja z cyklu logtok, która miała miejsce 10 czerwca br. Dzielimy się wnioskami i spostrzeżeniami praktyków.

Łukasz Musialski, starszy doradca logistyczny Chaingers: Czym jest dla Was stabilny rozwój?

Renata Osiecka, Managing Partner AXI IMMO Group:
To kwestia perspektywy. Bardzo często spotykamy się z logistykami, dystrybutorami, firmami z przemysłu i dla każdego z tych klientów stabilny rozwój, w naszym odczuciu, jest czymś innym. Są to sytuacje, w których operator logistyczny zdobywa nowy projekt, który przekłada się na stabilny rozwój tej firmy. Dla firmy z sektora przemysłowego stabilny rozwój może być pozyskaniem nowego kontraktu i dla nas wiąże się to z rozwojem przestrzeni produkcyjnej. Stabilny rozwój z naszego doświadczenia jest niestabilnym zagadnieniem i wiąże się z bardzo dużym, projektowym zaangażowaniem wielu zespołów.
Jacek Ożański, kierownik oddziału InPost: W logistyce stabilność to jest coś zaplanowanego. W mojej ocenie kluczowe jest planowanie. Stabilny rozwój powinien opierać się na tym, co w ramach dostępnych informacji i prognoz jesteśmy w stanie zaplanować, policzyć – najlepiej, jeśli mamy taką wiedzę i możliwości, w wielu wariantach. Powinniśmy sprawdzić i zdefiniować zagrożenia, żebyśmy mogli dźwignąć to, co przynosi nam biznes.
Kamil Kulma, dyrektor zarządzający ASAJ: Stabilny rozwój rozumiem jako budowanie firmy przy stabilnym wyniku finansowym i stabilności organizacyjnej firmy. Stabilność organizacyjną firmy rozumiem natomiast, jako stałą umiejętność elastycznych, szybkich zmian wewnątrz firmy odpowiadających na równie szybkie zmiany otoczenia. Mamy jeden pewnik:  otoczenie jest niestabilne i takowe będzie. Co możemy zrobić, że...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!

Przypisy