Dołącz do czytelników
Brak wyników

MENEDŻER

10 grudnia 2021

NR 6 (Listopad 2021)

Pierwsze skrzypce Daimlera. Rozmowa z Barbarą Brandstetter, kierownikiem ds. planowania produkcji i wysyłek w Fabryce Silników i Baterii Mercedes-Benz Manufacturing Poland

0 122

Z Barbarą Brandstetter, kierownikiem ds. planowania produkcji i wysyłek w Fabryce Silników i Baterii Mercedes-Benz Manufacturing Poland w Jaworze, rozmawia Alicja Kostecka.

Fabryka silników i baterii w Jaworze jest jedną z najnowocześniejszych fabryk Mercedes-Benz na świecie, która wyznacza standardy w zakresie produkcji, nowych technologii oraz emisji CO₂. 
Z początkiem 2021 r. Barbara Brandstetter, kierownik ds. planowania produkcji i wysyłek w fabryce Mercedes-Benz, przeniosła się z siedziby w Stuttgarcie-Untertürkheim w Niemczech do Jawora, na Dolny Śląsk. Barbara, z wykształcenia inżynier przemysłowy, pracuje ze swoim zespołem, aby zapewnić, że wszystko działa zgodnie z planem w produkcji oraz wysyłki silników i baterii. Jako skrzypaczka i zastępca koncertmistrza w Orkiestrze Symfonicznej Daimlera występuje na imprezach i udowadnia swój talent w grze na skrzypcach.

Jak do tego doszło, że pracuje Pani w jednej z najnowocześniejszych na świecie fabryk silników i baterii w Jaworze?
Jawor zafascynował mnie od samego początku, ponieważ moja rodzina pochodzi z Polski. Kiedy w 2017 r. odwiedziłem moich bliskich w Polsce, Jawor znajdował się na trasie mojej podróży. Wtedy wpadłam na pomysł, że byłoby ciekawie uczestniczyć w rozwoju tej megafabryki. Zakład w Jaworze z logistycznego punktu widzenia wyznacza standardy dzięki innowacyjnej koncepcji One-Roof, w której logistyka i produkcja są ściśle powiązane z w pełni zautomatyzowanym magazynem wysokiego składowania. Zapragnęłam stać się częścią tej innowacyjnej fabryki.
 

POLECAMY

Barbara Brandstetter została wyróżniona nagrodą „Kobieta Logistyki Roku 2021” w kategorii „Odbiorca usług logistycznych” w Polsce. Nagroda „Kobieta Roku Logistyki” przyznawana jest od 2011 r. w ramach Forum Logistyki Kobiet w Polsce (fot. Pracuj w logistyce)


Złożyła więc Pani podanie o przeniesienie do Polski…
Tak, opis stanowiska od razu mi się spodobał, ponieważ odnosił się do mojego wcześniejszego doświadczenia. Pracowałam jako kierownik projektu ds. logistyki w zakresie rozwoju układów napędowych i nowych produktów w zakładzie Mercedes-Benz w Untertürkheim. Dla mnie rozwój osobisty jest bardzo ważny i dlatego chciałam zdobyć jeszcze więcej międzynarodowego doświadczenia. I tak od lutego bieżącego roku kieruję zespołem planowania produkcji i wysyłek w fabryce w Jaworze

Proszę opisać, na czym polega Pani praca.
Razem z moim zespołem jestem odpowiedzialna za to, aby wszystko przebiegało sprawnie w produkcji i wysyłce naszych produktów – zarówno tej bieżącej, jak i planowanej długoterminowo. W Jaworze produkujemy czterocylindrowe silniki, które są stosowane w wielu naszych pojazdach. Od ubiegłego roku produkujemy tutaj również baterie hybrydowe typu plug-in do pojazdów klas C, E i S, a w tym roku rozpoczynamy produkcję systemów baterii do naszych kompaktowych, całkowicie elektrycznych modeli EQA i EQB. Nasze systemy napędowe są czymś w rodzaju serca poj...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy