Dołącz do czytelników
Brak wyników

TEMAT NUMERU

6 czerwca 2022

NR 3 (Maj 2022)

Pick by Weight w Raben i wózki z podwójną wagą - Studium przypadku Raben & RAVAS

0 93

Grupa Raben oferuje kompleksowe usługi logistyczne dla dużych i mniejszych firm w wielu krajach Europy. Siedziba główna Grupy Raben znajduje się w Polsce, a spółki grupy zlokalizowane są w 15 krajach Starego Kontynentu. Firma stale się rozwija i udoskonala swoje procesy w celu jeszcze lepszej obsługi klienta.

Jednym z elementów tego rozwoju jest wdrożenie rozwiązań RAVAS w celu zmniejszenia błędów kompletacji i tym samym kosztów reklamacji oraz optymalizacji kontroli zapasów, co wpływa na skrócenie czasu inwentaryzacji.

POLECAMY

Mobilne systemy ważące

Raben zdecydował się na modernizację 7 elektrycznych wózków magazynowych i wyposażenie ich w podwójną wagę RAVAS. Oznacza to, że dwie oddzielne wagi zostały zintegrowane w jednym wózku do kompletacji zamówień z widłami o długości 2400 mm, a dane ważenia zostały zintegrowane z systemem WMS. Główną zaletą podwójnej wagi jest możliwość kontroli kompletacji dwóch zamówień w jednym przepływie. Na podstawie wagi każdego produktu można sprawdzić, czy produkt jest umieszczony na odpowiedniej palecie. Mobilny system ważenia, wbudowany w widły wózka do kompletacji zamówień, pozwala operatorom na weryfikację każdej pobranej linii zamówienia w czasie rzeczywistym. Błędy w kompletacji są natychmiast wykrywane i korygowane.

Dzięki opatentowanej technologii FLEXBOLT, RAVAS zapewnia unikalne i bardzo dokładne mobilne rozwiązanie ważenia o tolerancji błędu 0,1%. FLEXBOLT – opatentowane amortyzatory są zainstalowane w czujnikach tensometrycznych, aby zapobiec nadmiernemu ich naprężeniu dla doskonałej dokładności i powtarzalności ważenia. Masę ładunku można odczytać z dokładnością do 100 gram...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy