Na rynku pracy umacnia się pozycja ekspertów. Raport „Przegląd wynagrodzeń i trendów na rynku pracy w 2020 r. – Łańcuch Dostaw”

MENEDŻER

Jakich specjalistów w obszarze łańcucha dostaw poszukują firmy? Które role ewoluują i w jakim kierunku? Jak kształtują się ich wynagrodzenia? Na analizę tychże składają się setki procesów rekrutacyjnych i tysiące rozmów kwalifikacyjnych na stanowiska w obszarze łańcucha dostaw, przeprowadzonych przez ekspertów Michael Page i Page Executive w Polsce w 2019 r.

Jak twierdzą eksperci Michael Page i Page Executive, w ostatnim czasie branża TSL rozwija się nierównomiernie. W związku z malejącą liczbą zamówień gorszy czas przeżywają firmy, które obsługują głównie przedsiębiorstwa przemysłowe, zwłaszcza te z branży automotive. Wzrosty notują z kolei podmioty świadczące usługi na rzecz sektora FMCG czy e-commerce. Dobre wyniki pozwalają im na większe wydatki, w tym na inwestycje w infrastrukturę oraz nowoczesne technologie. Coraz więcej firm decyduje się na wdrożenie i rozwój narzędzi sprzyjających automatyzacji procesów, 
np. w zakresie prognozowania, zarządzania zapasami i zamówieniami.
W magazynach częściej...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!

Przypisy