Dołącz do czytelników
Brak wyników

Logistyka – branża dla kobiet? Kobiety w logistyce DB Schenker

BAZA WIEDZY | 17 marca 2020 | NR 3
0 659

Logistyka stereotypowo postrzegana jest jako męskie środowisko pracy. W rzeczywistości jednak kobiety świetnie odnajdują się w tej branży, wykonując wiele różnorodnych zadań. Pracują w magazynach, zarządzają terminalami i coraz chętniej obsługują wózki widłowe. 

POLECAMY

 

Na oferty pracy do naszych magazynów w większości odpowiadają panowie, bowiem logistyka magazynowa zazwyczaj kojarzy się ze światem mężczyzn, choć nie jest to prawdą – wyjaśnia Emilia Piechocka, HR Biznes Partner w DB Schenker, i dodaje: – Mamy wiele ofert dla kobiet w magazynach. To np. realizacja usług dodatkowych, takich jak etykietowanie towaru, przygotowywanie zestawów promocyjnych czy kontrola jakości. Zatrudniamy również panie ze specjalistycznymi kwalifikacjami, które zajmują się np. haftowaniem lub obsługują wózki widłowe. 

Halyna Tomashevska w DB Schenker pracuje już cztery lata. Jest jedną z pań, które mają odpowiednie uprawnienia. – Traktuję swoje zadania bardzo poważnie, ponieważ zdaję sobie sprawę, że praca w magazynie, szczególnie z wykorzystaniem wózka widłowego, wiąże się z odpowiedzialnością. Musimy dbać o bezpieczeństwo nasze i innych pracowników – 
wyjaśnia. W pracy pomaga jej zgrany zespół, który dobrze się rozumie. 

– Tu codziennie dzieje się coś nowego – dodaje. 

Svitlana Teslenko rozpoczęła pracę u DB Schenker trzy lata temu. 

– Samo zdobycie uprawnień operatora wózka widłowego nie było dla mnie trudne. Co więcej, jazda takim pojazdem może być interesująca – mówi. Inna Ryman również jest operatorem wózka widłowego. Ma już kilka lat doświadczenia w branży i nie planuje jej zmieniać, bo praca jest dla niej ciekawa i nie sprawia trudności. – Bardzo ważne dla mnie jest to, że w naszym magazynie mamy zgrany zespół – podkreśla Inna.

Bardzo dużo kobiet nie zdaje sobie sprawy, że odnalazłoby się w branży logistycznej.  To stereotyp, że ta praca jest dla mężczyzn.

 

Anna Waluśkiewicz zaczynała w 2014 r. jako pracownica magazynu logistycznego DB Schenker w Chorzowie. Teraz jest koordynatorem obsługi logistycznej. Powtarza za Aleksandrem

Wielkim, że „nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko trudne do wykonania”. – Tylko nasza wewnętrzna samodyscyplina i chęci poznania czegoś nowego prowadzą do sukcesu. Sukces nie zależy tylko od jednej osoby, a od wspólnej pracy wielu ludzi i ich zaangażowania. Dziękuję moim współpracownikom, wszystkim razem i każdej osobie z osobna – mówi.

Do pracy w magazynach DB Schenker poszukuje osób zarówno z uprawnieniami do obsługi wózków widłowych, jak i bez uprawnień. Tych drugich szkoli i pomaga w zdobyciu niezbędnego przygotowania zawodowe...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy