Dział: WYDARZENIA

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Targi opakowaniowe Taropak już za trzy tygodnie!

Poznań, 6.09.2023 r. - Branża opakowań prężnie się rozwija, dostarczając innowacyjnych rozwiązań i technologii, które wpływają na każdy aspekt naszego życia. Będzie to można zobaczyć na własne oczy na nadchodzących Targach Taropak, które odbędą się w dniach 27-29 września. To jedno z najważniejszych wydarzeń dla profesjonalistów związanych z branżą opakowań.

Czytaj więcej

Rewolucyjne trendy i nowe perspektywy na targach MODERNLOG 2023

Liderzy rynku wśród wystawców, prezentacja nowoczesnych rozwiązań intralogistycznych, rozmowy o aktualnych kierunkach rozwoju dla logistyki oraz spojrzenia w przyszłość – tak w skrócie można podsumować Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG.

Czytaj więcej

Międzynarodowe targi dla transportu i logistyki w Monachium – Transport Logistics 2023 - Relacja

Międzynarodowe targi Transport Logistics organizowane w Monachium trwają już od ponad 30 lat i od dawna cieszą się szczególnym zainteresowaniem wśród ekspertów z wielu branż oraz wystawców z całego świata. Organizowane co dwa lata od 1978 r., tegoroczne targi odbyły się w dniach 9–12 maja w Trade Fair Center Messe München i przyciągnęły ogromną liczbę wystawców i odwiedzających. W tegorocznej edycji wzięło udział 2300 wystawców z 67 krajów, w tym 57 firm z Polski. W ciągu czterech dni targi w Monachium odwiedziło blisko 75 tys. ludzi, podbijając tym samym frekwencję z 2019 r., kiedy to ostatnią edycję wydarzenia zwiedziło o 10 tys. osób mniej.

Czytaj więcej

LogiMAT w Stuttgarcie - Targi – relacja

LogiMAT 2023 osiągnął najlepszy wynik w dwudziestoletniej historii imprezy. Tegoroczne Targi odwiedziła rekordowa liczba gości – ponad 60 tys.

Czytaj więcej

Czy polski sektor TSL jest gotowy na deglobalizację?

Jeśli deglobalizacja światowej gospodarki i skracanie łańcuchów dostaw nastąpi w deklarowanej obecnie skali, Polska będzie miała niepowtarzalną okazję stanąć do rywalizacji o względy kilkunastu procent firm, które zapowiadają przeniesienie produkcji lub źródeł zaopatrzenia do Europy. Mamy niezłą pozycję startową oraz duży potencjał sektora przemysłowego i logistyki, ale mało czasu i wciąż dużo do zrobienia.

Czytaj więcej

Czy logistyka to branża męska? Raport Forum Kobiet w Logistyce

Teorie o tym, że branża logistyczna jest mocno zmaskulinizowana, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistym stanie rynku pracy. Liczba kobiet tu pracujących wynosi obecnie 47% ogółu zatrudnionych. Przy tym najmniej kobiet spotkamy w transporcie drogowym – ok. 18%, a najwięcej w usługach stricte logistycznych, w niektórych firmach nawet powyżej 60%. Jeżeli chodzi o liczbę kobiet na stanowiskach przywódczych, niestety odsetek pań je zajmujących nie przekracza 20%.

Czytaj więcej

„Kierowcy i samochody ciężarowe – droga ku zrównoważonej przyszłości”. Relacja

Pod takim hasłem odbyło się zorganizowane przez Grupę Girteka spotkanie dla mediów i organizacji branżowych w bazie transportowej firmy w podpoznańskich Sadach.

Czytaj więcej

MAGO nagrodzone statuetką Innowacja Handlu 2022 podczas 11. edycji targów RetailShow Targi RetailShow

W dniach 23–24 listopada w Centrum EXPO XXI w Warszawie odbyła się 11. Edycja Międzynarodowych Targów Wyposażenia Sklepów RetailShow. Diamentowym Partnerem tego wydarzenia była firma MAGO. Producent wyposażenia sklepowego zaprezentował nie tylko doskonale znane regały sklepowe, ale również takie innowacje, jak bezobsługowy sklep autonomiczny, inteligentny wózek CLEVER oraz nową, modułową linię kas samoobsługowych QUBE, która zdobyła statuetkę Innowacji Handlu 2022.

Czytaj więcej

Redakcja czasopisma "Logistyka a jakość" serdecznie zaprasza do udziału w Kongresie Modern Warehouse

STRATEGIE, TECHNOLOGIE I INNOWACJE MAGAZYNOWE WSPIERAJĄCE DYNAMICZNY ROZWÓJ E-COMMERCE

Czytaj więcej

XIV Ogólnopolski Kongres Magazynowania i Logistyki Modern Warehouse 2022 - Wydarzenia

Ogólnopolski Kongres Modern Warehouse to dwa dni pełne ekscytujących prelekcji. Już 15 i 16 listopada 2022 r. w Novotel Warszawa Airport będzie można zapoznać się ze strategiami, technologiami i innowacyjnymi rozwiązaniami magazynowymi, które wspierają dynamiczny rozwój e-commerce.

Czytaj więcej

Logistyka czasów kryzysu

Od ponad dwóch lat obserwujemy dynamiczny wzrost stawek w transporcie drogowym przy równocześnie zmniejszającej się dostępności środków transportu. Rynek wymusza na załadowcy zmianę dotychczasowych modeli działania, bo to właśnie załadowca znajduje się pod presją zapewnienia ciągłości dostaw. Producenci czy firmy handlowe nie mogą sobie pozwolić na radykalne odejście od zamówień kontraktowych - zaczynają więc szukać nowych rozwiązań. Z pomocą przychodzi technologia. Coraz więcej firm produkcyjnych wdraża nowe rozwiązania, które usprawniają przepływ informacji i pozwalają zarządzać w oparciu o dane. Jak zminimalizować negatywne skutki ekonomiczne dla producentów i dostawców?

Czytaj więcej

Relacja z Ogólnopolskich Warsztatów dla Szefów Logistyki LogDays 2022 - Warsztaty pełne merytorycznej wiedzy

Pod hasłem Autonomia – Relacyjność – Kompetencje w dniach 7–8 czerwca 2022 r. w Pałacu Sulisław na Opolszczyźnie odbyły się XI Ogólnopolskie Warsztaty Szefów Logistyki LogDays 2022.

Czytaj więcej