Dział: WYDARZENIA

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Ogólnopolska Konferencja Nowoczesne kształcenie w zawodzie technik logistyk i zawodach pokrewnych

Już  6 marca 2024 na terenie Politechniki Opolskiej w Opolu odbędzie się konferencja „Nowoczesne kształcenie w zawodzie technik logistyk i zawodach pokrewnych”.

Czytaj więcej

Targi intralogistyki, magazynowania i łańcucha dostaw

W dniach 13-15 lutego 2024 odbędą się w Kielcach II Międzynarodowe Targi Intralogistyki, Magazynowania i Łańcucha Dostaw, których organizatorem są Targi Kielce.

Czytaj więcej

Gospodarka cyrkularna? Tylko pod warunkiem sprawnej identyfikacji!

Gospodarka obiegu zamkniętego (GOZ) wymaga śledzenia istotnych danych dotyczących opakowań. Ich sprawną identyfikację wspierają standardy GS1. Najnowszy raport autorstwa Innowo i GS1 Polska to kompendium sposobów na efektywne wykorzystanie nowych technologii identyfikacji na rzecz GOZ.

Czytaj więcej

Odpowiedzialna logistyka - QSL Polska na rzecz środowiska i potrzebujących

6 grudnia 2023, Warszawa – W świecie postpandemicznym, w którym społeczeństwo stało się bardziej świadome swojego wpływu na środowisko naturalne i klimat, każdego dnia słyszymy o firmach, które biorą na swoje barki odpowiedzialność za generowany ślad środowiskowy. Branża logistyczna nie może i nie chce zostać w tej kwestii w tyle – przykładem mogą być działania Quick Service Logistics Polska, która takie wartości jak odpowiedzialność i solidarność wpisała w swoje firmowe DNA.

Czytaj więcej

Transport & Logistics Antwerp 2023 – polski akcent na międzynarodowych targach logistyki i transportu w Belgii. Relacja

Targi transportu, logistyki i automatyki w Antwerpii to doskonałe centrum networkingowe dla profesjonalistów z wielu branż oraz osób zainteresowanych nowymi technologiami. Tego typu wydarzenia to zazwyczaj tętniące życiem miejsca, które gromadzą ekspertów z różnych sektorów mających istotny wpływ na rozwój branży transportowej, cyfrowej i logistycznej.

Czytaj więcej

Maciej Kaniowski z Avon jednym z 30 topowych światowych liderów łańcucha dostaw

Maciej Kaniowski, Chief Supply Chain Officer w Avon znalazł się w gronie 30 topowych liderów łańcucha dostaw w prestiżowym międzynarodowym konkursie Leaders in Supply Chain Awards 2023, zorganizowanym przez Alcott Global. To wielkie wyróżnienie, przyznawane prawdziwym pionierom kształtującym współczesny globalny łańcuch dostaw oraz wyznaczającym kierunki jego rozwoju w przyszłości. Jury doceniło Macieja za jego ogromny wkład w transformację Avon w kierunku innowacyjnej oraz zrównoważonej firmy, wybitne umiejętności przywódcze oraz tworzenie efektywnych, zmotywowanych, współpracujących ze sobą zespołów.

Czytaj więcej

Targi opakowaniowe Taropak już za trzy tygodnie!

Poznań, 6.09.2023 r. - Branża opakowań prężnie się rozwija, dostarczając innowacyjnych rozwiązań i technologii, które wpływają na każdy aspekt naszego życia. Będzie to można zobaczyć na własne oczy na nadchodzących Targach Taropak, które odbędą się w dniach 27-29 września. To jedno z najważniejszych wydarzeń dla profesjonalistów związanych z branżą opakowań.

Czytaj więcej

Rewolucyjne trendy i nowe perspektywy na targach MODERNLOG 2023

Liderzy rynku wśród wystawców, prezentacja nowoczesnych rozwiązań intralogistycznych, rozmowy o aktualnych kierunkach rozwoju dla logistyki oraz spojrzenia w przyszłość – tak w skrócie można podsumować Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG.

Czytaj więcej

Międzynarodowe targi dla transportu i logistyki w Monachium – Transport Logistics 2023 - Relacja

Międzynarodowe targi Transport Logistics organizowane w Monachium trwają już od ponad 30 lat i od dawna cieszą się szczególnym zainteresowaniem wśród ekspertów z wielu branż oraz wystawców z całego świata. Organizowane co dwa lata od 1978 r., tegoroczne targi odbyły się w dniach 9–12 maja w Trade Fair Center Messe München i przyciągnęły ogromną liczbę wystawców i odwiedzających. W tegorocznej edycji wzięło udział 2300 wystawców z 67 krajów, w tym 57 firm z Polski. W ciągu czterech dni targi w Monachium odwiedziło blisko 75 tys. ludzi, podbijając tym samym frekwencję z 2019 r., kiedy to ostatnią edycję wydarzenia zwiedziło o 10 tys. osób mniej.

Czytaj więcej

LogiMAT w Stuttgarcie - Targi – relacja

LogiMAT 2023 osiągnął najlepszy wynik w dwudziestoletniej historii imprezy. Tegoroczne Targi odwiedziła rekordowa liczba gości – ponad 60 tys.

Czytaj więcej

Czy polski sektor TSL jest gotowy na deglobalizację?

Jeśli deglobalizacja światowej gospodarki i skracanie łańcuchów dostaw nastąpi w deklarowanej obecnie skali, Polska będzie miała niepowtarzalną okazję stanąć do rywalizacji o względy kilkunastu procent firm, które zapowiadają przeniesienie produkcji lub źródeł zaopatrzenia do Europy. Mamy niezłą pozycję startową oraz duży potencjał sektora przemysłowego i logistyki, ale mało czasu i wciąż dużo do zrobienia.

Czytaj więcej

Czy logistyka to branża męska? Raport Forum Kobiet w Logistyce

Teorie o tym, że branża logistyczna jest mocno zmaskulinizowana, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistym stanie rynku pracy. Liczba kobiet tu pracujących wynosi obecnie 47% ogółu zatrudnionych. Przy tym najmniej kobiet spotkamy w transporcie drogowym – ok. 18%, a najwięcej w usługach stricte logistycznych, w niektórych firmach nawet powyżej 60%. Jeżeli chodzi o liczbę kobiet na stanowiskach przywódczych, niestety odsetek pań je zajmujących nie przekracza 20%.

Czytaj więcej