Dział: INWESTYCJE

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Prognozy dla rynku magazynowego - Tendencje inwestorskie

Prognozy na najbliższe lata są optymistyczne i w najbliższym czasie rynek magazynowy będzie się dalej rozwijał. Rozwój ten będzie jednak przebiegał w zrównoważony sposób. To naturalne zjawisko. Dziś inwestorzy zachowują ostrożne podejście w każdym segmencie rynku nieruchomości, nie tylko tym dotyczącym powierzchni magazynowych. Ostrożność ta jest związana w dużym stopniu z oczekiwaniem na obniżenie stóp procentowych. Na obecną sytuację wpływa także pewna skłonność inwestorów do wydłużania własnych analiz rynkowych. Jest to powiązane ze wzrostem kosztów, a co za tym idzie – podwyżkami czynszów, które zestawiają z dynamiką popytu rynkowego.

Czytaj więcej

Ambitne plany rozwoju GLS Poland

GLS Poland ma konkretne plany: w ciągu kolejnych trzech lat planuje zainwestować 3-4% przychodów w infrastrukturę, a także w technologię i rozwiązania ekologiczne.

Czytaj więcej

GLS z nową strategią. Ambitne cele firmy

Grupa GLS zapowiada, że jej celem jest bycie europejskim liderem branży KEP. Ma w tym pomóc kompleksowa strategia „Accelerate GLS”, która już jest realizowana we wszystkich krajowych spółkach całej firmy.

Czytaj więcej

Panattoni wchodzi na rynek węgierski

Deweloper poinformował o stworzeniu biura na Węgrzech, na czele którego stanie László Kemenes.

Czytaj więcej

Żabka kontynuuje współpracę z Volkswagen Samochody Dostawcze

Żabka kontynuuje efektywną współpracę z marką Volkswagen Samochody Dostawcze na polu elektromobilności. Flotę Żabki zasiliły kolejne auta. Są to cztery elektryczne Volkswageny Transportery ABT, z których korzystać będą Interwencyjne Grupy Serwisowe, na co dzień obsługujące usterki w sklepach. To pierwsze tego typu auta z zabudową serwisową w Europie.

Czytaj więcej

LPP przyspiesza wdrożenie RFID w kolejnych markach

W związku z dynamicznie rosnącą rolą sprzedaży wielokanałowej, LPP przyspiesza wdrożenie technologii RFID w kolejnych markach.

Czytaj więcej

DHL Parcel inwestuje w dostawcze samochody elektryczne dla kurierów

DHL Parcel Polska powiększa swoją flotę samochodów dostawczych o pojazdy MAN eTGE. Zaawansowane technologicznie elektryki będzie można spotkać m.in. na ulicach Warszawy, Gdańska, czy Poznania.

Czytaj więcej

GEFCO dostarcza nowe auta dostawcze dla Poczty Polskiej

GEFCO Polska realizuje kontrakt na adaptację oraz dostawę ponad 1000 pojazdów dostawczych Peugeot Boxer i Partner dla Poczty Polskiej. Największymi wyzwaniami projektu są duży wolumen zamówienia, krótki termin realizacji oraz zarządzanie większym zespołem przy zachowaniu standardów sanitarnych w czasie pandemii. Obecny kontrakt to kolejny przykład bliskiej współpracy Peugeot Polska i GEFCO Polska przy realizacji dużych zamówień flotowych wykraczających ponad bieżącą obsługę logistyczną sieci dealerskiej.

Czytaj więcej

InPost – kilkanaście nowych hubów logistycznych w całej Polsce

InPost uruchomi kilkanaście kolejnych hubów logistycznych w całej Polsce. Obiekty powstaną jeszcze w tym roku w Rzeszowie, Wrocławiu, Poznaniu, Wałbrzychu, Katowicach, Tychach, Radzyminie, Siedlcach, Kaliszu, Koszalinie i Szczecinie. Łącznie będzie to ponad 100.000 m2 nowej powierzchni w ramach infrastruktury InPost. Wszystkie obiekty będą uruchomione w tym roku. W styczniu 2021 InPost z sukcesem zadebiutował na giełdzie EURONEXT Amsterdam.

Czytaj więcej

Automatyzacja procesów logistycznych w Poczcie Polskiej

Nowe, oddane do użytku przenośniki przesyłek gabarytowych w sortowniach w Komornikach i Zabrzu to inwestycje zrealizowane w pierwszym kwartale tego roku. Łączny koszt poniesiony przez Spółkę na zakup obu przenośników wyniósł 1,6 mln złotych. Automatyzacja procesów sortowania paczek jest jedną z inicjatyw strategicznych realizowanych przez Pocztę Polską. 

Czytaj więcej

GEFCO dostarcza auta elektryczne Polestar dla klientów indywidualnych w Chinach

GEFCO rozwija współpracę z Polestar, marką aut elektrycznych klasy premium, w zakresie dostaw nowych pojazdów do odbiorców indywidualnych w Szanghaju i Pekinie. Działania koordynuje Moveecar, marka GEFCO skupiająca się na zarządzaniu autami w trakcie eksploatacji.

Czytaj więcej

Terminal i magazyn PEKAES w nowej lokalizacji na Pomorzu

PEKAES powiększył powierzchnię terminalową na Pomorzu. Do dyspozycji Klientów oddano dziś terminal dystrybucyjny połączony z magazynem logistycznym. Nowa inwestycja ma na celu zwiększenie zdolności operacyjnych w ramach lokalnej dystrybucji przesyłek drobnicowych oraz przepływu ładunków z i do portów w Gdańsku i Gdyni.

Czytaj więcej