Prognozy dla rynku magazynowego - Tendencje inwestorskie

INWESTYCJE

Prognozy na najbliższe lata są optymistyczne i w najbliższym czasie rynek magazynowy będzie się dalej rozwijał. Rozwój ten będzie jednak przebiegał w zrównoważony sposób. To naturalne zjawisko. Dziś inwestorzy zachowują ostrożne podejście w każdym segmencie rynku nieruchomości, nie tylko tym dotyczącym powierzchni magazynowych. Ostrożność ta jest związana w dużym stopniu z oczekiwaniem na obniżenie stóp procentowych. Na obecną sytuację wpływa także pewna skłonność inwestorów do wydłużania własnych analiz rynkowych. Jest to powiązane ze wzrostem kosztów, a co za tym idzie – podwyżkami czynszów, które zestawiają z dynamiką popytu rynkowego.

Polska na tle Europy utrzymuje niezmiennie wysoki popyt na powierzchnie magazynowe. Wpływa na to wiele czynników, a głównymi z nich są doskonałe położenie naszego kraju na mapie Europy i jego wielkość, które czynią z niego jeden z lepszych rynków inwestycyjnych. Coraz więcej inwestorów patrzy na nasz rynek bardzo przychylnie. 

Mimo ostatnich zawirowań w Europie, dotyczących m.in. wojny w Ukrainie i pandemii, inwestorzy widzą w Polsce szansę na rozwój. Większość firm, które chcą się rozwijać w Europie, postrzega nasz kraj jako atrakcyjny, rosnący rynek inwestycyjny. Paradoksalnie Polska może stać się beneficjentem tego europejskiego zamieszania – m.in. dzięki swojemu położeniu – jako oczywiste miejsce rozwoju. Dla wielu obecność tutaj to tylko kwestia czasu. 

Dzięki wsparciu naszych partnerów (fundusze inwestycyjne) czujemy się bezpiecznie w tych realiach. Mamy kilka inw...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!

Przypisy