Autor: Krzysztof Bobiński

trener, doradca, coach w Team Partners, autor bloga efektywnespotkaniabiznesowe.pl

www.linkedin.com/in/krzysztofbobinski/

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jak angażować pracowników na spotkaniach? Logistyka a jakość… spotkań (cz. IV)

Nawet najprostsze sposoby angażowania pracowników powinny być używane w sposób świadomy. Stosując je, powinniśmy wiedzieć, dlaczego to robimy. Tematem tego artykułu są narzędzia, które służą podnoszeniu zaangażowania uczestników spotkań.

Czytaj więcej

Historia pewnej książki o spotkaniach i jej konsekwencje. Logistyka a jakość… spotkań (cz. III)

Po co spotykać się co tydzień i przychodzić na nie nieprzygotowanym? Dlaczego martwić się należy po kolei i jak to wpływa na kształt spotkań miesięcznych? Dlaczego spotkanie kwartalne może okazać się odkryciem na miarę brakującego ogniwa teorii Darwina? O tym w trzecim artykule cyklu poświęconego efektywnym spotkaniom.

Czytaj więcej

Czy leci z nami pilot? Logistyka a jakość… spotkań (cz. II)

Co ma ze sobą wspólnego pilot samolotu i prowadzący spotkanie? Jak zwiększyć zaangażowanie uczestników spotkania, pozyskać „ambasadorów” rozwiązania i radzić sobie z „idea killerami”? O tym w drugim artykule cyklu poświęconego efektywnym spotkaniom.

Czytaj więcej

Reguły będące papierkiem lakmusowym spotkań. Logistyka a jakość… spotkań (cz. I)

Trafiłem na tekst z 1976 r. pt. Jak poprowadzić spotkanie, a w nim na następujące pytanie:  „Jak to jest, że każde zebranie może być stratą czasu, źródłem irytacji lub przeszkodą w osiąganiu celów organizacji?”. Odpowiedź, według autora, kryje się w stwierdzeniu: „Wszelkie rodzaje kontrowersji pomiędzy ludźmi mogą zepchnąć dyskusję z właściwego toru, a błędy psychologiczne i techniczne ze strony przewodniczącego mogą uniemożliwić osiągnięcie jej celów”. Oznacza to, że od ponad 40 lat ludzie zastanawiają się, czy spotkania są potrzebne i co zrobić, by były efektywne…

Czytaj więcej

Zaproszenie, agenda i podsumowanie – niezbędnik spotkań. Cykl artykułów: Logistyka a jakość… spotkań (cz. V)

Ten tekst kończy cykl artykułów o jakości spotkań. Stanowi podsumowanie praktycznych wskazówek, co należy zrobić, aby poprawić jakość spotkań. Zawiera też głębszą analizę powodów, z jakich nie chcemy zrezygnować z nieefektywnych spotkań.

Czytaj więcej