Wyzwania logistyczne dla sektora healthcare - Jak sprostać oczekiwaniom klienta, gdy stawką jest ludzkie zdrowie i życie?

TEMAT NUMERU

Dynamiczny postęp na rynku farmaceutycznym i medycznym generuje coraz większe zapotrzebowanie na specjalistyczny i precyzyjny transport oraz eksport produktów: szczepionek, leków czy sprzętu medycznego. To stawia wiele wyzwań przed firmami z sektora logistycznego oraz KEP, które wynikają nie tylko z rygorystycznych regulacji rynku, ale również wysokich wymagań związanych z wrażliwością produktów ratujących życie.

Priorytetowe przewozy wymagają innowacyjnych rozwiązań, które wdrażane są również w Polsce. O wyzwaniach logistycznych dla sektora ochrony zdrowia opowiada Fredrik Jansson, dyrektor zarządzający dla Europy Centralnej i Wschodniej w UPS Healthcare. 

Coraz większe potrzeby eksportowe polskiego sektora ochrony zdrowia

Polska umiejscowiona jest w sercu jednego z najszybciej rozwijających się rynków ochrony zdrowia na świecie, na którym istnieje niesamowita szansa na rozwój. Starzenie się społeczeństwa, wzrost liczby chorób przewlekłych, globalna pandemia COVID-19 powodują stały wzrost zapotrzebowania na usługi medyczne i produkty z sektora ochrony zdrowia. Tylko w 2021 r. w Polsce wartość dystrybucji farmace...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!

Przypisy